10.02.2018 18:48

BURDUR İL TEŞKİLATIMIZDAN 25.YIL KUTLAMASI

Büyük Birlik Partisi Burdur İl Başkanlığımız partimizin kuruluşunun 25.Yılı münasebetiyle kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.

Merhum Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu tarafından 29 Ocak 1993 tarihinde kurulan Büyük Birlik Partisi (BBP) 25. Kuruluş yıldönümünü kutluyor.  Büyük Birlik Partisi Burdur İl Başkanlığı partisinin 25. Kuruluş yıl dönümü dolayısı kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Geçtiğimiz Cumartesi günü Grand Özeren Otel’de saat 11.00’da düzenlenen basın toplantısına  BBP Burdur İl Başkanı Bekir Gülcü, Üyesi Bucaklı hemşerimiz BBP MKYK Abdurrahman Sarı, komşu ilimiz Denizlili hemşehrimiz BBP MKYK üyesi Ahmet Tarık Sarı, Denizli Alperen Ocakları Başkanı Yolcu ile BBP yönetim kurulu üyeleri katıldı. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan BBP Burdur İl Başkanı Bekir Gülcü; “Bir millet olmanın Türk devletleri ve İslam Ülkelerine lider olmanın ağır bedellerini ödedik. Halen daha ödemeye devam ediyoruz.  Tarih boyunca olmuştur. Bundan sonrada olacaktır. Şehit liderimiz dava arkadaşımız bu partiyi kurarken, ‘Sisteme alternatif’ olarak kurulduğunu söylemişti. Söyle deşti; ‘Yeryüzü bir tavla tahtası gibi, üzerinde veziri var. Piyonu var. Şahı, atı var, kelesi var. Dünya devletleri Siyonist devletler Türkiye’yi piyon olarak kullanmak istiyorlar” diye konuştu

“BBP MİLLİYETÇİ VE MANEVİYATÇIDIR”

Ülkemizdeki bazı siyasi liderlerinin zaman zaman hatalar yaptığının altını çizen BBP İl Başkanı Gülcü; “Bu hatalar yüzünden Türkiye’yi kullanmaya çalışıyorlar. İşte Rahmet Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu demişti ki; ‘Biz bu tahtayı komple devirmeye geldik’, Bunu söylerken bazı arkadaşlar şöye algılıyorlar; ‘Cumhuriyet yönetimini mi devirmeye geldik?’ Hayır  öyle bir şey yok! BBP bütün kadroları ile teşkilatları ile milliyetçidir, maneviyatçıdır.  Demokratik düzenin savunucusudur. Bunu hiç aklımızdan çıkarmamak gerekir” diye konuştu.

“BBP KİLİT PARTİ”

BBP’nin kuruluşundan bu yana “Kilit” bir parti olduğunun altını çizen BBP İl Başkanı Gülcü; “Türkiye’deki siyasi organizasyonlar yada partiler, BBP’ye daima muhtaç olmuşlardır. İhtiyaç duymuşlardır. Ama Muhsin başkanın deyimi ile söyleyelim. Rahmetli yüzde 2 lik oyumuz var ama; özgül ağırlığımız çok kuvvetli derdi. Hakikaten basın olarak siz buna şahit oluyorsunuz, millet olarak buna şahit. BBP’nin kadrolarına Türkiye’nin her zaman ihtiyacı vardır. Şu anda olduğu gibi” sözlerine yer verdi.

“ZEYTİN DALI HAREKATINI DESTEKLİYORUZ”

Ülkemizin çok kritik süreçten geçtiğinin altını da çizen BBP Burdur İl Başkanı Bekir Gülcü; “BBP bu konuda görüşünü merak edenlere şunu söylemek ihtiyacı hissediyorum. Türkiye hükümetin almış olduğu kararlar doğrultusunda Suriye’de yaptığı Zeytin Dalı Harekâtı’nın yanındadır. Dimdik yanındadır. Sivrisinekle mücadele etmek çok kolaydır ama hiçbir işi yaramaz. Önemli olan bataklığı kurutmaktır derler büyüklerimiz. Bundan dolayı Türkiye’nin 30-40 yıla yakın bir süreçte PKK terör örgütü ilke mücadelesini hepimiz biliyoruz. Binlerce yüzlerce şehit verdik. Öğretmeninden subayından polisinden halkından, bebeğinden çocuğundan, kızından kızanında, bunun artık dur denilmesi gerektiğini millet olarak Türk hükümeti olarak mevcut iktidar partisi kararı almıştır. Büyük Birlik Partisi de Türk milletinin bu çıkarı doğrultusunda sınırlarının güvenliğini sağlamak, bu bölgede halkın huzurunu sağlamak için bu harekâtı düzenlemiştir. Astana görüşmelerinde Fırat Kalkanı Harekatı yapıldı biliyorsunuz daha önce; İblid operasyonu yapıldı. Şimdi de Zeytin dalı Harekâtı yapılıyor. BBP olarak biz Zeytin Dalı harekâtının aynındayız. Arkasındayız. Desteksiziyiz. Bunun böyle bilinmesini istiyoruz” dedi.

“HEP DOĞRULARI SÖYLEDİ”

BBP MKYK Üyesi Abdurrahman Sarı; “BBP’yi rahmet Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu liderliğinde kurduk. 25 yıllık siyasi hayatımda memleketin gerçekleri ne ise; memleketin ihtiyacı ne ise doğru ne ise onun yanında olduk. Rahmet Muhsın başkanımızın yaşamı, hayatı döneminde hiç yanlış yapmadı. Hiç yanlışını görmedik. Hep doğruları söyledi” diye konuştu. 

 

Bugün Türkiye hakikaten büyük bir imtihandan geçtiğine vurgu yapan BBP MKYK Üyesi Abdurrahman Sarı; “ Biz bundan bir yıl önce, hatta 1 yılı geçti. Mevcut hükümeti uyarmıştık. Ne dedik; PKK Suriye’nin kuzeyinde 50 bin kişilik ordu kuruyor. Dedik tabii siyasi ve askeri harekâtlar zaman gerektirir. Devletimiz bu dönem içerisinde hazırlığını yaptı. Biz yapılan harekatı destekliyoruz. Sadece biraz daha erken bu harekatı bekliyorduk. Dolayısı ile PKK, PYD aynı ikisi birbirinin uzantısıdır. Bu kanlı örgür bu zaman zarfında Kuzey Suriye’de çok mükemmel hazırlık yapma fırsatı buldular. Dünya’da biraz siyasallaşma, biraz meşrulaşma imkanı buldular. Dolayısı ile Türkiye en az 4 bin yıllık tarihi ile bilgi birikimiz, tecrübesi ile bu konuta duyarlılık gösterdi ve karara verdi. Şu anda ordumuz başlayan bir harekatı gerçekleştiriyor. Sivillere zarar vermeden tarihi yapıya dokuya zarar vermeden harekâtı gerçekleştirmeye çalışıyor. Bu harekat titizliğinden dolayı yavaş işliyor gibi görünebilir ama planlandığı, düşünüldüğü gibi ilerliyor. Vatandaşlarımız müsterih olsun. Biz terörle mücadelede Ülkenin bölünmez bütünlüğüne helal gelebilecek her noktada destek verdik, ve desteklemeye devam ediyoruz” dedi.

“AT İZİ, İT İZİNE KARIŞTI”

Bir önceki dönem BBP Burdur İl Başkanı Mehmet Türksoy’un FETÖ iddia kapsamında hapse girdiğini sözlerine ekleyen BBP MKYK Üyesi Sarı özetle ; “Cumhurbaşkanımızın dediği gibi at izinin it izine karıştığını düşünüyorum.  Çıkarılacağı mahkeme sonrasında aramızda görmeyi arzu ediyorum” sözlerine yer verdi. Halil İbrahim Kara

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN