25.07.2017 17:14

CEMİL ÇOKER GÜVEN TAZELEDİ.

Büyük Birlik Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığının 5. Olağan Kongresi 23 temmuz Pazar günü İl Binasında gerçekleştirildi.

Divan Kuruluna Süleyman Çağlar,Mustafa Çınar ve Recep Çakar’ın seçilmelerinin ardından,Şehitlerimiz için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla kongre başlamış oldu.
Yönetim Kurulu faaliyet raporları ve Mali raporlar okunarak delegeler tarafından oylandı.
Siyasi konuşmalar bölümünde İl Başkanı Cemil Çoker bir konuşma yaptı.


‘’DEVLETTEN YARDIM ALMIYORUZI’’
"Öncelikle kongremize katılan değerli dava arkadaşlarıma ve misafirlerimize teşekkür ediyorum.Büyük Birlik Partisinde siyaset yapmanın zorluğunu ve bu zorluğun , mücadelenin verdiği hazzı uzun yıllardan beri bir çok arkadaşımızla beraber yaşıyoruz.
Zordur Bu partide siyaset yapmak.93 yılından beri devletten beş kuruş destek almadan, cebinizden para harcayarak,çocuklarınızın süt parasından keserek siyaset yapmak,mücadele etmek her babayiğidin harcı değildir.

Devletin kasasından trilyonlarca hazine yardımı alan ,devasa parti binalarında,son model seçim otobüsleriyle  siyaset yapan partilerin karşısında;Anadolu çocuklarının var olma mücadelesinin,TEMİZ ve AHLAKLI  adıdır BBP…


‘’TEK ALTERNATİF BBP’DİR’’

Büyük Birlik Partisinin haricinde İktidar olmayan parti kalmadı.Lakin Devletin her türlü imkanını sonuna kadar kullanan ve yıllardır iktidar olan partilerin hiç biri ülkenin kangren haline gelen sorunlarına ne yazık ki çare olamadılar.
Terör sorununa çare olamadılar.Terör hala can almaya,ocaklar söndürmeye devam etmektedir.Yaklaşık 35 yıldır PKK denilen 21 yüzyılın şehir eşkiyalarına,bebek katillerine karşı etkili bir mücadele edilip bitirilememektedir.
İşsizlik , Ekonomik sıkıntı,Gelir dağılımında ki adaletsizlikler ve hayat pahalılığı bir başka sorun..
Dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanan bir ülke olmak Türkiye’ye reva mıdır?
Zenginden alıp fakire dağıtan bir devlet yerine;orta kesim,esnaf ve sanayiciden yüksek vergi alıp çok azını fakirlere,pastanın büyüğünü ise zenginlere dağıtan bir devlet modeli Türkiye’ye yakışmamaktadır.
A’dan Z’ye her türlü ihtiyaç,gıda ve giyim maddelerine neredeyse her gün zam yapılmaktadır.
Bütün bunlara 15 Temmuz’da ki darbe girişimini de eklersek ;ateş çemberindeki ülkemizin ve milletimizin sıkıntılarını daha iyi anlamış oluruz.
Çağın lawrensi  olan FETÖ terör örgütüne karşı yapılan mücadeleye sonuna kadar destek verdik,vermeye devam edeceğiz.Her zaman Devletimizin ve Milletimizin yanında olduk,olmaya devam edeceğiz
Ancak; bu terör örgütüyle mücadele ederken;   Acilen mazlum ve mağdurlarda tespit edilerek ,kurunun yanında yaşı da yakmadan,suçsuz  ile suçluyu ayırt ederek adaleti tez zaman da vermek gerekmektedir.
Normalleşme adına ve Türkiye’nin  Küresel bazda imajının zedelenmemesi için OHAL’in  bir an önce kaldırılmasını ve Toplumsal uzlaşının hızlı bir şekilde hayata geçirilmesini arzu ediyoruz.


"MUHSİN BAŞKANIN KATİLLERİ BULUNAMADI"
Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun şahadetinin ardından 8 yıl geçmesine rağmen olay aydınlatılamamış ve katilleri bulunamamıştır. Geciken adalet, adalet değildir.Zaman,zaman Takipsizlik kararı verilerek kapatılmaya çalışılan Muhsin Başkanın davasının bir an önce aydınlatılmasını istiyoruz.


‘’İDAM CEZASI GERİ GELMELİ’’
Her fırsatta meydanlarda  ‘’eğer idam yasası meclisten geçer ve bana gelirse onaylarım’’ sözünün gereği olarak ,AKP Genel Başkanı olan Sayın Erdoğanın  Meclise talimat vererek idam yasasını meclisten geçirterek, onaylamasını Türk milleti ve şehit yakınları dört gözle beklemektedirler. 


‘’FARKLI BİR BBP GÖRECEKSİNİZ’’
 Büyük Birlik Partisi Afyonkarahisar İl Teşkilatı olarak yenilenen , donanımlı ve yepyeni yönetim kurulumuz ile Afyonlu hemşerilerimize hizmet etmek için mücadele edeceğiz.Afyonumuzun yereldeki her türlü sorun ve sıkıntılarını tespit edip yetkililerimize iletip çözüm yolları arayacağız.dedi
Daha sonra İl Seçim kurulunun gözetiminde seçimlere geçildi.Kongreye katılan delegelerin tamamının oyunu alan Cemil Çoker yeniden İl Başkanı seçildi.

İl  Yönetim Kurulu ise Şu isimlerden oluştu: 
İl Başkanı: Cemil Çoker
Yönetim Kurulu:
Mustafa Çınar
(Emekli), Ali   Ortaç (Esnaf), Yalçın Gümüşdede  (Esnaf), İsmail Hakkı Kocakavuk (Emekli) Bayram Kartal (İnş.müh.), Murat Öksüz (Elektrik Müh.), Abdullah Karadağ (İnş.Müh.), Kadir Can Akiş (Arkeoloğ), Tamer Kayışoğlu  (İş Adamı), Tayfun  Manap (Satış Müd.), Recep Uslu (Diş Hekimi), Gülcan Karaçor (Mali Müşavir), Ali Baran (İş adamı) , Serdar Büyüker (Esnaf),Bekir Daldal (Emekli),Seydi  Şen (Esnaf)

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN