08.07.2018 13:57

DEVLET, MİLLET VE ÜLKE ÖNCELENEREK TİTİZ BİR ÇALIŞMA YAPILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında bugün çıkarılan kanun hükmünde kararnamenin (KHK), devlet, millet ve ülke öncelenerek, titiz bir çalışmayla hazırlandığını düşündüğünü belirterek, "Daha önceki KHK'lerde olduğu gibi bir yanlışlık varsa elbette bunlarda yargı yolu açıktır." dedi.

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, son günlerde tüm Türkiye'yi üzen konuların başında, çocukların kaçırılması, taciz ve tecavüze uğramasının geldiğini belirterek, "Tam bir vahşet ve insanlık suçu" olarak nitelendirdiği bu olaylara ilişkin kalıcı tedbirler alınmadığını ifade etti.

   Meclis açılır açılmaz bu konunun konuşulması için teklif vereceklerini anlatan Genel Başkanımız Mustafa Destici, şunları söyledi: “Çocuk tecavüzlerinin, ölümle biten tacizlerin, kaçırmaların son bulması için elbette önleyici tedbirlerin alınması şarttır. Elbette ki eğitim şarttır. Bu hususla ilgili sosyolojik, psikolojik çalışmalar vardır. Bunların hepsi yapılmalıdır. Ama kesinlikle yapılması gereken bir şey vardır ki bu caniler için idam cezasının geri getirilmesidir. Biz Büyük Birlik Partisi olarak bunun öncüsüyüz. Kim ne derse desin bizim bu alanda hiçbir kaygımız, hiçbir çekincemiz, kimseye anlatamayacağımız hiçbir durum yoktur. Avrupa öyle demiş, Batı böyle demiş, insan hakları savunucuları bilmem ne demiş. İnsan hakkıymış, yaşam hakkıymış... 4 yaşındaki Leyla'nın, Eylül'ün yaşam hakkı yok muydu? Onun yaşam hakkını alan caninin sonunun dar ağacı olması lazım.”

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, Büyük Birlik Parti'lilerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesi için büyük çaba gösterdiğini belirterek, partililere ve il başkanlarına seçim sürecindeki gayretlerinden dolayı teşekkür etti.  Cumhur İttifakı'nın sadece seçime yönelik olmadığını vurgulayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, "İttifakımız seçimlerle birlikte sona ermedi. Bundan sonra da devam edecek. İl başkanlarıma teşekkür ediyorum. Seçime girdiğimiz ve girmediğimiz bölgelerde çok uyumlu çalıştılar. Bizlerin de adayı olan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1. Turda seçilmesi noktasında teşkilatlarımız büyük bir gayret ortaya koydular. Milletvekilliği genel seçimleri ayağında da yine teşkilatlarımız müthiş bir çalıma ortaya koydular. Bir kere daha sizlere teşekkür ediyorum. Rabbim sizleri korusun ve yüceltsin.” dedi.

 Son günler de meydana gelen trafik kazalarını değerlendiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bu kazalarda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza rabbimden acil şifalar niyaz ediyorum. İstatistik bilgilere göre günde 20 kişiyi trafik kazalarına kaybediyoruz. Bunların 10 tanesi kaza olan yerde, 10 tanesi de kazaya bağlı yaralanmalardan dolayı hayatlarını kaybediyorlar. Üzerinde özenle durulması ve önleyici tedbir alınması gerekir.” Dedi. 

  Seçim döneminde hiçbir kesimin dikkat çekmediği ‘İnşaat İşçilerinin’ sıkıntılarını dile getiren partinin Büyük Birlik Partisi olduğunu ifade eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “İnşaat işçilerimizin sosyal haklarından tutunda, emekli prim günlerine, çalışma koşullarına kadar iyileştirme konularında önerilerimiz olmuştu. İnşaat işçilerimizin iş güvenliği bizle için çok önemlidir. Ankara’nın Etimesgut ilçesinde okul inşaatında meydana gelen olayda 3 inşaat işçimiz hayatını kaybetti. Yine baktığımız zaman binlerce işçi kardeşimizi de bu tür iş kazalarında kaybediyoruz. Bu ölümler ile ilgilide ivedi tedbirlerin alınması gerektiğini ifade ediyoruz.” Diye konuştu.

Bir gazetecinin “OHAL kapsamında yayımlanan son KHK ile kamu görevinde bulunan tam 18 bin 632 kişi ihraç edildi.” Sorusuna Genel Başkanımız Mustafa Destici şu cevabı verdi: “Bu son Kanun Hükmünde Kararname diye çıktı. 15 Temmuz hain FETÖ darbesinden bugüne kadar yayınlanan Kanun Hükmünde Kararnameler oldu. Bu Kanun Hükmündeki Kararlar ile ihraç edilen devlet memurları oldu. Kapatılan televizyon, gazete ve dergiler oldu. Bu süreç içerisinde iade edilenler oldu. Bu son KHK ile devletimiz hukuk birimlerimiz, idari birimlerimiz çok titiz çalışmalar gerçekleştirdiler. Kurumlarında terör öğütleri ile ilişkisi olduğu tespit edilen kişielr, vakıflar ve dernekler ile ilgili kararname yayınlandı. Devlet, millet ve ülke öncelenerek yapılmıştır. Daha önceki KHK olduğu gibi bir yanlışlık varsa bunlarında yargı yolu açıktır. OHAL bundan sonra olmadığı içim bu kişiler mutlaka yargıya gidecektir. Daha önceki KHK'lerde olduğu gibi bir yanlışlık varsa elbette bunlarda yargı yolu açıktır. Haksızlığa uğradığını düşünenler varsa bunlarla ilgili yargının gerekli incelemeyi yaptıktan sonra kararını vereceğini düşünüyorum." değerlendirmesini yaptı.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN