10.08.2018 14:54

“DOLAR FİYATLARININ YÜKSELMESİNE SEVİNÇ ÇIĞLIKLARI ATAN ZİHNİYET İLE ARTIK YÜZLEŞMENİN ZAMANI GELMİŞTİR.”

Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, dolar fiyatlarının yükselmesine sevinç çığlıkları atan zihniyet ile artık yüzleşmenin zamanı geldiğini söyledi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici yükselen döviz kuru ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Yaşadıklarımız, bir yönüyle;
15 Temmuz’un tankla, uçakla, mermiyle değil, dolarla gerçekleştirilmeye çalışılan versiyonudur. Barbarlıkla bize diz çöktüremeyenler, bu sefer ‘ekonomi darbesi teşebbüsü’ ile emellerine ulaşmak istemektedirler.
” Dedi.
Türkiye’nin son dönemdeki kararlı ve bağımsız politikaları, bu olayların esas nedeni olduğunu kaydeden Destici, “Dış güçler biliyorlar ki artık teröriste göz açtırmayan, darbecilere diz çökmeyen, Konu; Türk ve İslam dünyasının menfaati olduğunda elini taşın altına koymaktan çekinmeyen bir Türkiye vardır.
Ekonomi politikalarında elbette yanlışlar yapılmıştır. Bu ayrı bir konudur. Fakat şu gayet açıktır ki doların bu yönlü hareketi çok net bir biçimde "dış müdahaledir”. Öncelikle, dolar fiyatlarının yükselmesine sevinç çığlıkları atan zihniyet ile artık yüzleşmenin zamanı gelmiştir.
” Şeklinde konuştu.
Destici, “Öte yandan, yönetime tavsiyemiz ise, bir an evvel tüketim ve israf ekonomisinden, üretim ve tasarruf ekonomisine geçilmesi, şatafatlı harcamalardan kaçınılması, üretimi destekleyecek topyekûn bir ekonomi seferberliği ilan edilmesidir.
ABD merkezli karşılaştığımız saldırı sadece hükümete yönelik değil, Türkiye'ye yöneliktir. Milli meselelerde duyarlılığı olan ve Meclis'te temsil edilen siyasi parti liderleri Cumhurbaşkanı'nın daveti ile toplanmalı ve bu saldırılara karşı birlikte mücadele mesajı verilmelidir.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN