07.08.2017 23:57

ELAZIĞ İL KONGREMİZDE, GÖKÇE 'BAŞKAN' OLDU.

Büyük Birlik Partisi Elazığ İl Başkanlığı kongre seçimi yapıldı. Yapılan kongre seçiminde geçtiğimiz hafta başkan adaylığını açıklayan Alpay Gökçe, Partisinin İl Başkanlığına seçildi.

Büyük Birlik Partisi Elazığ İl Başkanlığı kongresini gerçekleştirdi. Kongre, öncelikle helikopter kazasında şehit olan Muhsin Yazıcıoğlu ve tüm şehitlere Saygı Duruşu’nda bulunarak başladı. Daha sonra İstiklal Marşı okundu. Akabinde İl Başkanlığına seçilen Alpay Gökçe ve YİK Üyesi Av. Selami Ekici gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İl Başkanı Alpay Gökçe yaptığı konuşmada, “Güçlü bir yönetim kurulu oluşturduk. Amacımız, ülkemize, devletimize, milletimize ve şehrimize güzel hizmetler yapabilmektir. Bizi, bu göreve layık gören kıymetli delegelerimize teşriflerinden ve bizleri tercihlerinden dolayı teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum. Allah bizleri vatan için, bayrak için, millet için çıktığımız bu yolda mahcup etmesin. Hayırlı hizmetler yapabilmeyi nasip etsin” dedi.

‘YERLİ VE MİLLİ BİR HAREKETİZ’

Büyük Birlik Partisi YİK (Yüksek İstişare Kurulu) Üyesi Av. Selami Ekici bir konuşma yaptı. Ekici, yaptığı konuşmada, “Daha önce Alperen Ocakları’nda başarılı çalışmalar yürüten Alpay Gökçe’ye il başkanlığı görevinde başarılar diliyorum. Elazığ kamuoyunda ses getireceğine inanıyorum. Bilindiği gibi Büyük Birlik Partisi 24 yıl önce milli ihtiyaçlardan doğmuş en yerli ve milli bir harekettir. Kurucusu şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu Allah’ın birliği ve Peygamberin risaleti dışında hiçbir mutlak hakikat tanımam diyerek yola çıkmıştır. 1993 yılından itibaren bu hareket, Türkiye’ye yeni bir soluk yeni bir nefes katmıştır. 28 Şubat sürecinde herkes darbe karşı susarken, Muhsin Yazıcıoğlu namlusunu millete dönmüş tanka selam durmam diyerek bu günlerde de yaşanan 15 Temmuz direnişinin kıvılcımını ateşlemiştir. Yine Muhsin Yazıcıoğlu 2007 yılında seçilmiş hükümete karşı ayaklanıldığı zaman da yine aynı gür sedayla, aynı nitelikte kendisinin ve milletinin sesi olmuştur. Biz Türkiye’nin gelmiş olduğu şu nokta itibariyle gerçekten içte ve dışta zor günler yaşadığını biliyoruz. Geçtiğimiz dönem siyaseten çok doğru bulmamamıza rağmen, 16 Nisan seçimlerinde ülkenin mevcut iktidarına destek olduk. Çünkü Büyük Birlik Partisi, parti menfaatlerinden önce ülke menfaatlerini ön planda tutan bir siyasi anlayıştır. Dünya’nın gelmiş olduğu şu nokta itibariyle özellikle bölgemizi ilgilendiren konuların başında, Ortadoğu’nun bölünmüşlüğü ya da başka bir değişle Büyük Ortadoğu Projesi adım adım uygulanmakta ve netice itibariyle komşumuz Suriye’de en son haliyle uygulanmakta ve nihayetinde sıra Türkiye’ye gelmiş bulunmaktadır. Bugün ülkeyi yönetenler bunun farkına varmış durumdadırlar. Ama bundan 3-5 yıl önce bunun farkında değillerdi. Açılım süreciyle milliyetçiliği ayaklar altına alanlar, bugün milliyetçiliğe sarılmış durumdadırlar. Bu da bizi memnun etmektedir. Önümüzdeki güz aylarında tam tarihi belli olmamakla birlikte Büyük Kongre yapılacaktır. Şu anda tüm Türkiye’de yapılan İl Kongreleri de buna bir hazırlıktır. Önümüzdeki 3-5 ay içerisinde herkes Büyük Birlik Partisi’ni daha aktif görecektir. Türkiye’nin gündeminde söz sahibi olmaya başlayacaktır” şeklinde ifade etti.

Konuşmaların ardından İl Başkanı, Yönetim Kurulu, İl Disiplin Kurulu ve Üst Kurul Delege seçimi yapıldı. Seçilen liste şu şekildedir;

İl Başkanı; Alpay Gökçe.

İl Yönetim Kurulu Üyeleri; Serkan Aksakal, Taner Aksakal, Muhammet Baygeldi, Mikail Boztemur, Nusret Cangir, Ömer Ertan, Mehmet Nadir Gökalp, Gökhan Karataş, İbrahim Narçiçeği, Nusret Özfidan ve Necmettin Yıldırım.

İl Disiplin Kurulu Üyeleri; Mehmet Çayır, Tuncay Gökçe ve Mehmet İlhan.

Üst Kurul Delegeleri; Mustafa Selami Ekici, Alpay Gökçe, Emrah Aktağlı, Erdal Kıtkıt, Hüseyin Özcan, Ömer Ertan, Ramazan Dinç, İbrahim Narçiçeği ve Gökhan Karataş.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN