03.07.2017 14:47

ERZURUM OLTU İLÇE KONGRESİNDE HİKMET DAĞ GÜVEN TAZELEDİ

Büyük Birlik Partisi (BBP) Oltu İlçe Kongresi Aslanpaşa Mahallesi Karabulut Sokak’ta bulunan parti irtibat bürosunda gerçekleştirildi. Tek aday ve tek liste olarak gidilen seçimde Hikmet Dağ yeniden ilçe başkanlığına seçildi

Divan başkanlığını Ahmet Aksoy’un üstlendiği kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Yönetim ve denetim kurulu raporlarının okunup ibra edilmesinin ardından seçime geçildi.
 
Kongreye katılan delegelerin tümünün oyunu alan Hikmet Dağ yeniden başkanlığa seçilirken yeni yönetim kurulu üyeleri de şu isimlerden oluştu: Hikmet Dağ, Ahmet Aksoy, Cemal Aslan, Temel Sunğur ve Fırat Aydın.
 
Kongre sonrası delegelere teşekkür eden BBP Oltu İlçe Başkanı Hikmet Dağ, “Ülkemiz sıkıntılı bir süreçten geçmekte. Özellikle 2011 yılından sonra ülke olarak hızla irtifa kaybediyoruz. Bu durumu siyasetten ekonomiye her alanda görmek mümkün. Türkiye’nin biran önce bu cendereden kurtulması, kurtarılması lazım. Bütünleştirici bir siyasi dil kullanılmadığı sürece bu ülkeye huzur gelmeyeceği ortada iken siyaset kurumunun kendini ciddi anlamda gözden geçirmesi gerekiyor” dedi.
 
Türkiye’nin yaşadığı sorunların yanlış iç ve dış politikaların bir sonucu olduğuna vurgu yapan Başkan Dağ, “Bu benden, bu benden değil anlayışının ülkeyi getirdiği nokta ortada iken, iktidarın bu duruma halen daha bir çözüm üretemeyişinin sıkıntısını tüm ülke olarak birlikte yaşıyoruz. Gerçek bir hukuk ve adaletin tesis edildiği, demokrasinin tüm kurumları ile birlikte içselleştirildiği bir ülke olabilme ümidimizi korumaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN