15.05.2018 16:33

FİLİSTİN BÜYÜKELÇİSİ; "BBP HER ZAMAN FİLİSTİN HALKININ YANINDA OLDU..HALKIMIZ BUNU BİLİYOR.MÜTEŞEKKİRİZ.

Genel Başkanımız Mustafa Destici'den Filistin'in Ankara Büyükelçiliği'ne Destek Ziyareti. Filistin'in Ankara Büyükelçisi Dr.Faed Mustafa'yı ziyaret eden Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, 'birlik' mesajı verdi.
Beraberinde bulunan Genel Başkan Yardımcıları Remzi Çayır, Ahmet Gürhan ve Ünsal Karabulut, MKYK üyeleri Bülent İspir, Hakan Çelen ile Filistin Büyükelçiliği binasında Büyükelçi Dr.Faed Mustafa'yla bir araya gelen Genel Başkanımız Mustafa Destici burada yaptığı konuşmada; Büyük Birlik Parti caiması olarak Filistinli kardeşlerimizin sonuna kadar yanında olduğumuzu belirtti.

Genel Başkanımız şunları söyledi: "ABD'nin Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e nakletmesini Büyük Birlik Partisi olarak tasvip etmemiz asla ve kat'a mümkün değildir. Kendi vatan ve yurtlarında hakları gasp edilen Filistinli kardeşlerimize terörist İsrail tarafından katliam yapılmasını şiddetle kınıyoruz. Şehitlerimize rahmet gazilerimize şifa diliyoruz. Su, soykırıma başta Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi olmak üzere yaptırımlar uygulamasını istiyoruz. İslam İşbirliği Teşkilatı, Devletimiz tarafından toplantıya çağrıldı. Biz de arkadaşlarla birlikte protestolar yapacağız. Ak Parti ve BBP'liler olarak MHP'yi alarak gösteriler -mitingler organize ediyoruz. ABD'nin Kudüs kararını tel'in edecek ve Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu anlatacağız. Batı dünyasından ve dünyanın özgür devletlerinden 'Dünya Barışı' adına bu katliamlara seyirci kalmamasını diliyoruz. Kalbimiz sizinle beraberdir. Bizler Hamas'ı ziyaret etmiştik..Filistin'in hangi bölgesinde olursa olsun ister Ramallah'ta ister Kudüs'te kardeşlerimizin yanında olacağız."

Büyükelçi Dr:Faed Mustafa'da yaptığı konuşmada, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici ve arkadaşlarınca yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti. Faed; "Büyük Birlik Partisi'ne teşekkür ediyorum. BBP her zaman halkımzıın, davamızın yanında..Halkımızın bu desteğe ihtiyacı var. Siz ve partilileriniz şimdiye kadar Filistin halkının yanında oldunuz. Hem devlet hem halk olarak bunu takdir ve minnetle karşılıyoruz. Dün ve bugün halkımız 70 yıl önce başlatılan 'Büyük Felaket' anıyordu...Köyler ve kentlerimiz elimizden alınmıştı. Halkımız bunun yıldönümünde Gazze ve Filistin topraklarında 70 yıl önce yapılan işgallere karşı gösteri yapmak istediler lakin katlediler. Halkımız sivil bir şekilde savunmasız bir gösteri yaptı..İsrail ateşli silahlarla katliam yaptı. Şehitlerimizin sayısı gittikçe fazlalaşıyor. Yaralılarımız artıyor. Fakat bunlara rağmen geri adım atmayacak haklarımızı almak için ne bedel gerekiyorsa ödemeye hazırız. Bu istek ve hedeflerimizi gerçekleştirirken gücümüzü haklılığımızdan alıyoruz. Özgürlüğümüzü İslam dünyasıyla dayanaşmayla gerçekleştireceğiz..Biiznillah. Dün olan olaylara rağmen biz mücadelemize devam edeceğiz. Bu yeni bir şey değildir. İsrail bu cinayetleri ABD'nin korumasında 70 yıldır bun yapıyor. Halkımız 100 yıldan beri mücadelesine devam ediyor edecektirde.Kudüs İslam'dır..Araptır..Böyle kalacak. İsrail Kudüs'ü işgal ettikten sonra çevresinde bir çok işgaller yaptı. Son loarak ABD'nin yaptığı asla kabul etmeyiz. 'Seçim Arefesinde Proğramlarınız olduğu halde bizi ziyaret ettiniz' Bunu çok değerli bulduğumuzu ve halkımızıa bunu ileteceğimizi bilmenizi istiyoruz. İnşallah yüksek koordinemiz devam edecek. Türk halkı Filistin davasını kendi davası olarak benimsediği için siz ve partililerin katkısı Filistin halkının yanında olmuştur. Hem devlet hem halk olarak bnu takdirle karşılıyoruz."

Genel Başkanımız Mustafa Destici ziyaret sırasında son olarak; "Filistin halkına destek için yapılacak her türlü eylemin içerisinde olacağımızı ifade etti ve; "Filistindekiacıları dindirmek bizim görevimiz.Kardeşimiz olan sizlerin yanınızdayız. Bizden nerede nasıl bir duruş sergilememizi istiyorsanız orada gereken duruşu sergileriz. Avrupa Türk Birliği, Alperen Ocaklarımız ve Partimizle her türlü yanınızdayız."diye konuştu.

Büyükelçi Dr.Faed ise; "Güzel duruşunuzdan dolayı müteşekkiriz..sizin madeninizde var bu...Hakk'ın yanında yer aldınız bazıları gibi yanlışın yanında yer almadınız. Filistin halkı ile Türkiye arasında koordine yüksek devam ediyor. Uluslararası arenada nasıl adımlar atılır o konuşuluyor. Sağlık Bakanlığı da bugün aradı ve ilaç yardımı yapacağını söyledi. Bu şekilde Türk halkının nasıl asil olduğunu gösteriyor. Bu takdire şayandır..Halkımıza bunu aktaracağız" dedi.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN