18.04.2018 13:56

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KARACAN KEŞAN'DA...

BBP Genel Başkan Yardımcısı Karacan, Keşan'da teşkilatlanma çalışmalarına başladı 

"Kısa süre içerisinde Alperen Ocakları ve İlçe Başkanlığı çalışmalarını tamamlamış olacağız" 
Genel Başkan Yardımcımız  Bayram Karacan, Keşan'da Halk Pazarı'ndaki vatandaşları ve esnafı ziyaret etti. Karacan, BBP olarak, Alperen Ocakları da dahil Keşan'da teşkilatlanma çalışmalarının başlattıklarını söyledi.
BBP ARGE ve Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan'ı, geçmiş yıllarda adı BBP'den Keşan Belediye Başkanı adaylığında geçen Zafer Sarıkeçe, Op. Dr. Ragıp Taş tarafından karşılandı. BBP'nin Keşan'daki teşkilatlanma çalışmaları ile ilgili görüşmelerde bulunan Karacan ve beraberindekiler, daha sonra Keşan'da Cumartesi günleri kurulan Halk Pazarı'na giderek, esnafa hayırlı işler temennisinde bulunurken vatandaşlarla da sohbetler etti.

Karacan: "Yakın bir süre içerisinde Keşan İlçe Teşkilatımızı kuracağız"
Ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulunan Bayram Karacan, BBP Keşan İlçe Teşkilatı'nın yakın bir süre içerisinde kurulacağını bildirerek, "Bununla ilgili arkadaşlarımız ile görüşmeler yaptık. İlçe Başkanlığı konusunda da arkadaşlarımız kendi aralarında toplanarak bir karar verecek. Biz de onların kararına göre yetkilendirmeyi yapacağız. Yakında Alperen Ocakları'nı da Keşan'da açacağız. Enez ve Uzunköprü'de de yakın zamanda teşkilatlandırmalarımızı tamamlamış olacağız inşallah." dedi.
 

"Geçmişte de benzer bahanelerle Irak'ın işgal edilmesi sağlandı"
Sözlerinin devamında, Suriye'de yaşanan gerilime de değinen Karacan, ABD, Fransa ve İngiltere'nin  Suriye'de bir saldırısı söz konusu olduğuna dikkat çekerek, "Bu saldırıda emperyalizm kendi ülkelerinin dışında, özellikle İslam coğrafyasını kasıp kavurmaya devam ediyorlar. Tabiri caizse filler tepinirken çimenler eziliyor. Olan da hep Müslüman coğrafyasına oluyor. Biz bu durumu tasvip etmiyoruz. Açıkçası, bu saldırının bahanesi olan kimyasal silah saldırı ile ilgili olarak, Esad rejiminin böyle bir potansiyeli var. Fakat geçmişte de benzer bahanelerle Irak'ın işgal edilmesi sağlandı. Dolayısıyla biz bu noktada hep temkinlik davranıyoruz ve emperyalizmin bu bölgedeki oyunlarının sonu gelmeyeceğini düşünüyoruz. Emperyalizmin, biran evvel bu bölgeden elini eteğini çekip bölgedeki milletin, halkın kaderini bu bölge insanının belirlemesi için bir ara açılması gerektiğini düşünüyoruz." diye konuştu.

"Birleşmiş Milletler, İslam Coğrafyası'nda meydana gelen karışıklıklara çözüm üretemiyor"
BM (Birleşmiş Milletler)'in artık misyonunu tamamladığını, tamamen Batı'ya, emperyalizme hizmet eden bir misyona dönüştüğünü, özellikle İslam coğrafyasında meydana gelen karışıklıklara çözüm üretemediğini düşündüklerini ifade eden Bayram Karacan, sözlerini şöyle tamamladı; "Dolayısıyla yeniden bir yapılanma olması gerekiyor. Özellikle Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde mutlaka İslam coğrafyasını, İslam ülkelerini temsil eden bir ülkenin mutlaka yer alması gerektiğini, bu ülkenin de Türkiye Cumhuriyeti Devleti olması gerektiğini düşünüyorum."

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN