01.08.2018 18:04

GENEL BAŞKANIMIZ ENGELLİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ

Tüm Engelliler Konfederasyonu Başkanı Nedim Kılıç, yönetim kurulu üyeleri ve engelliler Genel Başkanımız Mustafa Destici’yi ziyaret ettiler.

Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, Engellilerin ne tür problemler yaşadığını, ne tür talepleri ve istekleri olduğunu çok iyi bilen bir siyasi parti olduğumuzu söyledi.

Engellilerin Büyük Birlik Hareketine Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun emaneti olduğunu dile getiren Destici, “Ülkemizde 12 milyonun üzerinde engelli kardeşimiz var. Bunlar belli gruplara ayrılıyor. Bedensel Engelliler, Görme Engelliler, İşitme Engelliler, Konuşma ve Dil sorunları olan Engelliler, Psikiyatrik sorunları olan Engelliler, Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu olan Engelliler, Öğrenme güçlüğü çeken engelliler, Nörolojik bozuklukları olan engelliler, Otizmli Engellileri ve diğer engelli gruplarımız var. Dinlediğimiz zaman her birinin ayrı bir derdi var” dedi.

Büyük Birlik Partimizin kurulduğu günden bu yana engellilerin yanında olduğunu ifade eden Genel Başkanımız Destici, “Her birimiz bir engelli adayıyız. Dolayısıyla da her birimiz bir engelli durumuna düşebiliriz. Onun için bu şuurla ve bu bilinçle hareket etmenin doğru olduğuna inanıyoruz ve bugüne kadar da böyle hareket ettik. Onun için her engelli kardeşlerimizin yanında, onların sesi soluğu olma gayreti içerisinde olduk, bundan sonra da daha fazla bir şekilde, daha büyük bir gayretle onların yanında durmaya, devam edeceğiz” diye konuştu.

Engellilerin ne tür problemler yaşadığını ya da ne tür talepleri ve istekleri olduğunun BBP tarafından çok iyi bilindiğini kaydeden Genel Başkanımız Destici şunları söyledi:
“Öncelikle sevgi saygı ve şefkat istiyorlar. En çok dikkat etmemiz gereken husus bu. Maalesef üzülerek ifade ediyorum ki pek çok engellimizden dinliyoruz engellilerimiz şiddetle karşı karşıya kalıyorlar. Sadece dışarıda değil, aile içinde şiddete maruz kalan engellerimiz var. Bunlar seslerini çıkartamıyorlar. Bunlar kendilerini anlatamıyor. İfade edemiyorlar. Burada sosyal devletin görev ve sorumluluğu var. Her bir engellisiyle bire bir ilgilenme sorumluluğu var. Bire bir ilgilenecek ve dinleyecek. Her birinin bir uzmanı olacak. 12 milyonun her birine 12 milyon tane uzman atayalım demiyorum. Nasıl ki; şu anda aile hekimlikleri var, aile hekimliği gibi bütün engelli gruplarından belli sayılarından sorumlu olan uzman kişiler olması lazım. Her 100 kişiden ya da 1000 kişiden sorumlu bir engelli uzmanı olacak.
Çalışmak istiyorlar. Çalışarak, alınların teriyle hayatlarını devam ettirmek istiyorlar. Onlara bu imkânın sağlanması gerekir. Belediyelerde, kurumlarda maalesef baktığımız zaman binlerce, on binlerce engelli kadrolarının hala boş olduğunu görürüz. Kurumlar bunları doldurmuyorlar. Bunların doldurulması ve engellilerin hakkı olan bu kadroların boş durmaması lazım. Eğitim karşılaştıkları problemler var. Çok mesafe alındı, bunların söylüyoruz. Bu mesafe alınırken katkısı olanlara da teşekkür ediyoruz. Ama hala eksikler var mı var. Bunlar tamamlanması lazım.”

Tüm Engelliler Konfederasyonu Başkanı Nedim Kılıç ise, “Büyük Birlik Partisi bizim dertlerimize çare bulmak için ilgi ve alakasını devam ettiriyor. Sayın Genel Başkana teşekkür ediyoruz. Biz tüm topluma şunu söylüyoruz. Bize acımayın. Biz bir acınacak toplum değiliz. Bizler sadece yaratanın vermiş olduğu kaderi paylaşan kardeşleriniz. Bize acıyarak değil, bize bu ülkeye hizmet ederek bakmanızı istiyoruz” şeklinde konuştu.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN