29.12.2018 20:04

GENEL BASKANIMIZ KOCAELİ KONGRESİNE KATILDI..

Kongrede il başkanı olarak seçilen Eyüp Arıcan, üye çalışmaları ve yerel seçimler için yoğun bir şekilde çalışıyoruz"

 Kongrenin divan başkanlığına MDK Başkanı Hayati Örencik secildi.373 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 16 yönetim kurulu üyesi ile 28 üst kurul delegesi belirlendi. Kongrede Eyüp Arıcan il başkanı seçildi.

YOĞUN KATILIM

Fuariçi Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Toplantı Salonunda gerçekleştirilen olağanüstü kongreye BBP Genel Başkanımız Mustafa Destici, Genel Başkan Yardımcıları Ali Keser, Osman Tüfekçi, Ahmet Yelis, MKYK üyesi Ahmet Namık Akdoğan, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, SP İl Başkanı Nurettin Çelik, Alperen Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Baran Aslan, Türk Ocağı Kocaeli şube Başkanı Yücel Alpay Demir, KİHMED Başkanı Sebahattin Yamak, İlçe başkanları ve çok sayıda partili katılım gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan olağanüstü kongrede Can tarafından Kuran-ı Kerim okundu. Tek adaylı gerçekleştirilen kongrede Genel Başkanımız Mustafa Destici, ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

saygi-durusu-(1)-005.jpg

ZULME BOYUN EĞMEDİK

Olağanüstü kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Alperen Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Baran Aslan, “Kocaeli Alperen Ocakları olarak gençlik yapımızı güçlendirerek, geleceğe adım adım ilerlemekteyiz. Lise ve üniversite gençliğimiz kötü alışkanlıklar kazanmasın diye uğraşmaktayız. Genç kardeşlerimizin okullarda yaşadıkları sorunları kurduğumuz komisyonla birlikte kent büyüklerine iletmekteyiz. Bizler, Alperen Ocakları olarak her zaman başı dik durduk, zulme boyun eğmedik. Bizler zulme boyun eğmediğimizi katıldığımız her platformda dile getiriyoruz” ifadelerini kullandı.

2 BUÇUK AYDIR GÖREVDEYİM

Baran’ın ardından kürsüye çıkan BBP İl Başkanı Eyüp Arıcan, “Burada çok şey konuşmak isterdim ama sizleri sadece selamlayacağım. Yaklaşık 2 buçuk aydır bu görevde bulunuyorum. Teşkilatlanma, üye sayısı arttırma ve yerel seçimler için aday çıkarmak üzere uğraşıyoruz. Bu konularda benden yardımını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Bu duygularla kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

divan-019.jpg

OLAY ARAŞTIRILIYOR

Arıcan’ın ardından kürsüye çıkan Genel Başkanı mız Mustafa Destici, “Rahmetli Genel Başkanımız ve onunla birlikte şehit olan arkadaşlarımız için soruşturma devam ediyor. Dava sürecinde 2 kere takipsizlik kararı verildi. 2 kararda kaldırıldı. Soruşturmalar yeniden başlamış vaziyette. Olayın hemen akabinde mecliste araştırma komisyonu kuruldu. İlk kurulan komisyonun araştırmasından camiamız memnun olmadı. Başvurularımızla ikinci bir komisyon kuruldu. Sonradan kurulan komisyon olayı ciddi bir şekilde araştırıyor” ifadelerini kullandı.

KİMSENİN HADDİNE DEĞİL

Konuşmasının devamında Genel Başkanımız Destici, “Muhsin Yazıcıoğlu’nun öldürülmesiyle ilgili araştırma önergesi verilmedi. Verilen önerge faili meçhul cinayetler içindi. Hrant Dink, Roboski gibi olayların araştırılması için önerge verildi. Onlar dikkate alınmayacak diye içine Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını da yazdılar. Muhsin başkan hayatı boyunca önerge içinde ismi yer alan adamlarla mücadele etti. Muhsin başkan için araştırma önergesi verilmedi ve AK Parti ile MHP tarafından böyle bir önerge reddedilmedi. Ömrünü onlarla mücadeleye adayan Yazıcıoğlu’nun adını onlarla aynı torbaya koyanlar utansın. Böyle bir konuda konuşmak kimsenin haddi değil” diye belirtti.

destici-(1).jpg

O ÖNERGE MECLİSTEN ÇIKAR

“Biz zaten araştırma önergesi için çalışıyoruz” diyen Destici, “Hukuki süreç kapsamında, zamanı geldiğinde biz zaten önerge veririz. Muhsin Yazıcıoğlu için araştırma önergesi veriliyorsa, o meclisten dönmeyecek. Geçmişte böyle yaptık. HDP’liler benim şehit liderimin ismini ağızlarına alamazlar. Mevzu budur. Sizler, bu konu üzerinden istismara fırsat vermemelisiniz. Biz işi usulüne uygun, HDP dışındaki gruplarla görüşerek yaparız. O önerge meclisten çıkar. Yazıcıoğlu’nu düşmanlarıyla aynı kefenin içine koyamazsınız, bizim hassasiyetimiz budur” ifadelerini kullandı.

BEN 2 BİN 20 TL DEDİM

Sözlerinin devamında Destici, “Ben asgari ücret en az 2 bin 20 TL olmalı dedim. İki gün sonra asgari ücret 2 bin 20 TL oldu. Arkadaşlarımızla oturduk ve hesap yaptık. Açıklanan rakam, sendikaların da hemen hemen istediği bir rakamdı. Eksik kalan şey, emekli maaşı. Kamu çalışanları ve emeklilerinde maaşlarının yüzde 26 oranında artması lazım. Bütçe yüzde 26 arttıysa, emekli ve kamu çalışanlarının da yüzde 26 artması lazım” diye konuştu.

ABD’YE GÜVENEMEYİZ

“Biz doğruların yanında, yanlışların karşısında olmaya devam edeceğiz” diyen Genel Başkanımız Destici, “Cumhur İttifakı birlik ve beraberlik için var. Biz 35 yıldır Ortadoğu’daki sineklerle uğraşıyor, bataklıkları kurutmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin kararlılığını gören ABD, askerlerini bölgeden çekeceğini söyledi. Biz sorularımızın cevabını almadan ABD’ye güvenemeyiz. Yaptığı üsleri nasıl bırakacak bunların cevabını vermeli. ABD askerini çekerken, Rusya Esad rejimini hareketlendirmeye başladı. Ordumuz Münbiç’ten başlayarak, Kandil’e kadar olan bölgeyi temizleyecek” diye belirtti.

PARTİ İÇİN ŞAHLANIŞ OLACAK

Ülkemiz yerel seçimlere gidiyor. Bizde 25 yıllık tecrübeli partiyiz. İnşallah bu yerel seçimler, partimiz açısından bir şahlanış olacak. Cumhur İttifakı, önceki seçimde olduğu gibi bu seçimden de başarıyla çıkacak. Genel seçimlerle yerel seçimleri mukayese etmek doğru değil. Genel seçimler bitti. Hükümet 5 yıl devam edecek. Kuvvetler ayrılığını ilk gündeme getiren rahmetli Muhsin Başkandı. Şu anda mecliste kuvvetler ayrılığı işlemeye başladı. Biz yerel seçimlere kendi adaylarımızla gireceğiz. Bütün teşkilatımız hazırlıklarını ona göre yapsın” ifadelerini kullandı.

Arıcan’ın Yönetim Kurulu:

Eyüp Arıcan, Davut Eşe, Recep Duman, Mustafa Özdemir, Mustafa Palta, Selçuk Gülcü, Sevgi Şanlı, Ertuğrul Arıcan, Tamer Gökyeşil, Serpil Erman, Salih Yıldız, Erdal Bahadır, Halil Keleş.

Üst Kurul Delegeleri:

Eyüp Arıcan, Remzi Kaya, Ziya Polat, Davut Eşe, Mustafa Arha, Bayram Kurtaran, Cemal Yılmaz, Selçuk Gülcü, Suat Köse, Elvan Şahin, Atilla Bahçe, Abdullah Karacan, Abdullah Kanpara, Ali Osman Tezcan, Hasan Basri Ataseven, Baran Aslan, Mustafa Özdemir, Kazım Yeşil, Mustafa Korkmaz, İlyas Balat, İsa Çiçek, Kadir Yamaç, Mehmet Seyid Özer, Yüksel Ayık, Harun Toprak, Necmettin Şah Ayyıldız, İsmet Yıldırım, Mehmet Korkmaz.E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN