18.05.2018 21:12

GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, 'KUDÜS MİTİNGİ'NDE KONUŞTU..

Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenen "Zulme Lanet Kudüs'e Destek" mitinginde konuşan Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Siyonist terör İsrail devletinin Filistin topraklarını işgal etmesinin 70.yıldönümü.Öncelikle bu işgali lanetliyorum ve reddediyorum" dedi.
"İnanıyorum ki gün gelecek Filistin toprakları tekrar Filistinlilerin olacaktır." diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, şehit olanlara Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diledi.

2012'de Gazze'yi, 2015 yılında da Kudüs'ü ziyaret ettiğini aktaran Genel Başkanımız Destici, dün, bugün ve yarın ömrü yettiği sürece Kudüs davasının peşinde olacağını ve Müslümanlar'a Kudüs'ü emanet eden Selahaddin Eyyübi'leri, Yavuz'ları, Kanuni'leri ve Abdülhamid Han'ları asla utandırmayacaklarını vurguladı.

Başkentini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıyan ABD'ye ve Başkanı Donald Trump'a "Bu kararı reddediyoruz"  diye seslenen Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Destici, şöyle devam etti:

"Hem bu işgal girişiminden hem de ABD'nin uluslararası hukuka mugayyir davranışından sonra ilk olarak tepki gösteren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a şahsım, camiam ve milletimiz adına şükranlarımız sunuyorum. İnanıyorum ki bugün büyükelçiliklerini Tel Aviv'den Kudüs'e getirenler yarın Tel Aviv'de bulamayacaklar Allah'ın izniyle. Bugün sizlerle bizleri bir araya getiren ve milyonları buradan toplanmasına vesile olan Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. İnşallah bu birliktelik kıyamete kadar devam edecek. Birliğimizi, dirliğimizi ve Türkiye'nin istikrarının kimsenin bozmasına izin vermeyeceğiz."
Genel Başkanımız Destici, "Yıkılasın İsrail enkazını göreyim. Sana devlet diyenin yüzüne tüküreyim." diyerek sözlerine son verdi.
E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN