31.12.2018 11:51

GENEL BAŞKANIMIZIN YENİ YIL MESAJI

Genel Başkanımız Mustafa Destici "En başta Allah rızasını için, daha sonra Türkiye sevdası ve bu milletin selameti uğruna tatlı canını feda eden tüm şehitlerimizi hürmet ve muhabbetle yâd ediyorum. Ailelerine sabır ve metanet diliyorum. Tüm gazilerimize de ömürlerinin sonuna dek, sevdikleriyle birlikte; sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde hayırlı bir ömür sürmelerini diliyorum." Kendimize, birbirimize ve geleceğimize olan güvenimizi muhafaza ederek yeni yılda milletçe umutlarımızın ve toplumsal beklentilerimizin gerçekleşmesi en içten temennimdir. Sosyal ve hukuk devleti ilkelerinin zirve yaptığı, birlik ve beraberlik içinde vatanın ve milletin bütünlüğüne sahip çıkıldığı, milli onur ve bekamızın korunduğu, coğrafyamızdaki acıların sona erdiği, torunlarımıza insanca yaşayabilecekleri müreffeh bir Türkiye bırakabilmenin ülküsü ve dileğiyle; aziz Türk milletinin yeni yılını kutluyor, her ferdine sağlık ve esenlikler diliyorum.

Genel Başkanımız Mustafa Destici’nin yeni yıl mesajı:  

Malumunuz bilhassa 15 Temmuz Darbe Girişimi ile günümüz arasındaki süreç, Türkiye’nin küresel yıkım projeleriyle arasına ciddi mesafeler koymaya başladığı bir süreç olmuştur. Geride bıraktığımız 2018 yılında da aziz Türkiye’miz dünya sisteminin bir kenar mahallesi durumuna düşmemek adına, kendi iç güvenliğini sınırlarının ötesinden sağlamaya devam ettiği bir yıl olmuştur.

20 Ocak 2018 tarihinde Afrin’de gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekâtı ile başlayan güvenlik hamlelerimiz, 2019 yılının eşiğine geldiğimiz bugünde de bölgesel bir güç olarak devam etmektedir.   

Gerçektende her türlü güç sınamalarına maruz kalan ve dış müdahalelere direnen aziz Türkiye’miz, küresel şer cephesiyle mücadelesini başarıyla sürdürüyor. Bu süre içerisinde, önce geçmişte devreye sokulan kötü politikalardan düzgün bir şekilde sıyrılmakla kalmadık, alan hâkimiyeti de elde ettiğimiz Suriye ve Irak merkezli sorunların da üstesinden gelmeye başladık…   

Bildiğiniz gibi Akdeniz Havzası, Ortadoğu ve Karadeniz yeniden dizayn edilmeye çalışılıyor.  Türkiye bu fasılda, yıllarca bize bölgemizde bir sıçrama tahtası ve ileri karakol muamelesi yapan küresel güçlere karşı yeni mevziler tahkim etmeye başlamış ve jeopolitik avantajlarını da layıkıyla devreye sokarak ne denli “güçlü”, “özverili” ve “ tecrübeli” bir ülke olduğunu, her alanda göstermeye başlamıştır.

Görünen odur ki, bu bekâ merkezli mücadelemiz daha farklı problem alanlarıyla birlikte 2019 yılına taşınacaktır. Bilhassa güneyimizde ve Akdeniz havzasında genişleyen yeni problem alanları, Türkiye’nin sadece güvenliğini değil, ekonomisini, demokrasisini hatta ve hatta toplumsal barışını da tehdit edecek boyutlarda ve hacimdedir.

Büyük Birlik Partisi olarak karşı karşıya kaldığımız yıkım projelerine karşı mücadeleyi öncelikli olarak görüyor, ülkemizin diğer sorunları tali sorunlar olarak görüyoruz. Bu cümleden yaşanan diğer sorunlarımızı önemsiz görmediğimiz anlaşılmasın.  

Biz sadece;  tüm şahsîlikleri bir kenara bırakıp siyaset kurumu başta olmak üzere, sokaktaki vatandaşımıza kadar birlik, beraberlik ve barış içerisinde bir istikamet belirlememiz gerektiği gerçeğine güçlü bir şekilde vurgu yapıyoruz.

Gelelim 2018’de içimizi fazlasıyla yakan ve yeni yılda barış ve esenlik dileğimizi en gür ve samimi sada ile dillendirdiğimiz diğer problem alanlarına…

Ne yazıktır ki; insanlığın bunca zamandır edindiği bilgi birikimini, kültürünü, inşa ettikleri uygarlık değerlerini, dillerini, dinlerini tek tipleştiren küresel zorbalar zulme doymuyorlar!

Yine ne yazıktır ki; zulme ve şiddetin her türlüsüne maruz kalan bölgelerde yaşananlara, diğer barış ve esenlik içerisinde yaşayan topluluklar duyarsız davranıyorlar.

Doğru Türkistan, Yemen, Filistin, Irak ve Suriye başta olmak üzere, Ön Asya’dan Uzak Asya’ya oradan Afrika’ya kadar tüm coğrafyada büyük acılar yaşanmaya devam ediyor. Maalesef, gitgide insanlığın genelinin nobran ve duyarsız olduğu bir dünyada, 2019 yılında da bu acılar yaşanmaya devam edecek. Yine korkarız ki, böyle giderse ve insanlar bu denli duyarsız olmaya devam ederse, bu mağduriyet ve mazlumiyet alanlarına yenileri eklenecek! 

Dünyada hiçbir siyasi hesap ve hiçbir taassup, insanların kadı ve çocuk demeden ölmelerinden, açlık ve yokluk çekmelerinden, daha önemli değildir. Olmamalıdır da…

Adalet ve insan hakları gibi onca uluslararası kurum ve kuruluşun görevlerini “tam” olarak yerine getirmeleri öncelikli dileğimizdir. Her türlü insanlık dramına sahne olan bölgelerde yaşananların, geride kalan ve olup bitenlere şahit olduğu halde kılını kıpırdatmayan milyarlarca insanın boynunda bir “vebal” olduğu bilincinin yerleşmesi ve yayılması da ikinci dileğimizdir.

Gerek insanların ve gerekse ülkelerin yaşamlarında yeni başlangıçların, atılan yeni her adımın kuşkusuz büyük önemi bulunmaktadır. Yaşanan her türlü olumsuzluklarla karşı aydınlık gelecek ümidimizi asla kaybetmemeliyiz. İnsanlar kadar ülkeleri yöneten sorumluluk makamında bulunanlar da yaşanan hatalardan ders çıkarmalı, barış ve esenlik adına “yeni başlangıçlar” yapmalıdır.  

Bu nedenlerden ötürü 2019 yılının; ekonomide, demokraside, özgürlüklerde, güvenlikte, adalette ve yönetimde velhasıl her alanda dünyanın en ileri ülkeleri düzeyine ulaşacak başarılar elde ettiğimiz bir yıl olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.

Bu vesileyle; en başta Allah rızasını için, daha sonra Türkiye sevdası ve bu milletin selameti uğruna tatlı canını feda eden tüm şehitlerimizi hürmet ve muhabbetle yâd ediyorum. Ailelerine sabır ve metanet diliyorum. Tüm gazilerimize de ömürlerinin sonuna dek, sevdikleriyle birlikte;  sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde hayırlı bir ömür sürmelerini diliyorum.

Kendimize, birbirimize ve geleceğimize olan güvenimizi muhafaza ederek yeni yılda milletçe umutlarımızın ve toplumsal beklentilerimizin gerçekleşmesi en içten temennimdir. Sosyal ve hukuk devleti ilkelerinin zirve yaptığı, birlik ve beraberlik içinde vatanın ve milletin bütünlüğüne sahip çıkıldığı, milli onur ve bekamızın korunduğu, coğrafyamızdaki acıların sona erdiği, torunlarımıza insanca yaşayabilecekleri müreffeh bir Türkiye bırakabilmenin ülküsü ve dileğiyle; aziz Türk milletinin yeni yılını kutluyor, her ferdine sağlık ve esenlikler diliyorum.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN