07.09.2019 19:07

HDP KAPATILSIN, BELEDİYELERİNE KAYYUM ATANSIN

Bir TV kanalında canlı yayın konuğu olan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, gündeme ilişkin sorulara cevap vermeden önce konuşmasına; Mardin'in Ömerli ilçesinde şehit olan Tufan Kansuva'ya rahmet, ailesine ve emniyet teşkilatına başsağlığı dileyerek başladı.


Terörle mücadele konusunda Büyük Birlik Partisi'nin, Terörün tüm unsurlarına karşı içeride ve dışarıda sürdürdüğü mücadeleye destek verdiğini vurgulayan Destici, Operasyonların Fırat'ın doğusunda da bir an önce başlatılmasını istediğini ifade etti.

-TÜRKİYE İÇİN YENİ MÜLTECİ DALGASI..
İdlib'de yaşanan olaylardan dolayı yeni bir göç hareketi yaşandığını belirten Destici; "Onların da Türkiye'den başka sığınacak yeri yoktur. Mülteciler ilk gelmeye başladığında Suriye sınırında tampon bölge oluşturulsaydı Türkiye'de bu kadar şikayet artmazdı. Ve bu yeni göç dalgasında da kara kara düşünmezdi.

Türkiye bu mülteci konusuna değil de sadece kendi istediği yatırımlara eğilip bu kadar parayı kanalize etseydi farklı bir Türkiye olurdu. Sayın Cumhurbaşkanı "Suriye'de Güvenli Bölge oluşturulmadığı takdirde kapıları açmak zorunda kalabiliriz. Bunu ABD'li dostlarımızla birlikte yapmamız daha uygun olur. Avrupa söz verdiği yardımları vermedi" demesi üzerine Avrupa Birliği'nden (AB) tepki geldi.

Mülteci konusunun bir maliyetinin yanında sosyolojisi de var..

Pakistan örneği var..

Afganistan'ı var. 4 milyon mülteciden sonra Pakistan da olumsuz faktörler gelişti.

Biz mazlum ve mağdur olan herkese kucak açmanın taraftarıyız..bunların içinde soydaşlarımız var dindaşlarımız var..biz mazluma sahip çıkan bir milletin ahfadıyız.

Ancak, bu konuya da uluslararası kurum ve kuruluşlar menfaat gözüyle bakıyo sözde insani medeni,hümanist yaklaşım gösteriyorlar ve Türkiye ye 'para verelim baksın' diyorlar.

Ciddi tespitler var..!

Türkiye üzerinde emelleri olanlar..Türkiye içerisinde kullanabilecekleri, yeri ve zamanı geldiğinde kullanacakları guruplar oluşturmak istiyorlar ve bunların kullanacakları kitleler de var. Dolayısıyla, devletimiz konuya dikkatli bakması ve olabilecek sosyal hadiselere acı sonuçlar doğurmaması için hazırlıklı olması gerekiyor.

Emperyalist/siyonist çıkarları doğrultusunda hareket eden bir ABD var...IŞİD'e karşı bizimle olun diyor..Kendileri PKK'nın uzantısı olan PYD ve YPG yi besliyor. Bizim burada dikkat etmemiz lazım.

İkinci İsrail kurmak için.. İslam dünyasının doğusu ve batısı arasına bir devlet kurmak istiyorlar. Orada kurulacak terör devleti İslam dünyasının başına bela olacaktır. Bunun hamisi de ilerde İsrail olacaktır.

-CHP İSTANBUL İL BAŞKANI ..

Canan Kaftancıoğlu'nun aldığı hapis cezasına ilişkin, "Bir takım güçleri, terör yapması konusunda teşvikte bulunuyorsan bunu düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendiremeyiz. Düşüncenizi ifade edin ama teröre destek vermeyin, değerleri örselemeyin, devleti aşağılamayın."
-Olayın iki boyutu var..düşüncenizin serbestçe ifade edilmesi..Kimse ceza almamalı evet burada müttefikiz..Ancak CHP İl Başkanı neyle, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni alenen aşağılama", ''kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret'', ''Cumhurbaşkanına hakaret'', ''halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek'' ve ''terör örgütü propagandası yapmak''tan suçlanıyor.

Bir insan yapılan işi eleştirebilir ancak bir konudan dolayı hakaret ediyor, terör olayını teşvik ediyorsa bu makul görülebilir mi?

Kanunları beğenmeyebilirsin, siyasiler olarak, vatandaşlar olarak kamuoyunda düşüncelerimizi söyleyebiliriz lakin kanuna uymak gerekir. Türkiye Cumhuriyetini devletini açıkça aşağılıyorsunuz, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni alenen aşağılıyor, kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret ediyor, Cumhurbaşkanına hakaret, ve halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek ile terör örgütü propagandası yapıyorsan bunun bir bedeli vardır.

İnanç konularında da Müslüman Türk toplumuyla aynı inaçları paylaşmadığını kendi paylaşımlarından görüyoruz.
HDP, isnad edilen bu suçlara rağmen bugün İstanbul CHP İl Başkanına neden sahip çıkıyor..Çünkü sol düşüncenin ürünleri ve yol arkadaşlıkları var.

Neticede, Mahkeme bu cezaları fikrini, düşüncesini sosyal medyada paylaştığı için vermiyor..Dört suç içerdiği için ceza aldı. İstinaf Mahkemesi'nin kararının beklenmesi lazım. Ve, karar ne şekilde olursa olsun, yargı bağımsız ve tarafsızdır. Çıkacak karara da herkesin saygı göstermesi gerekir.

Bu suçları işlemeyin..işlerseniz TC Devletinin kanunlar var ve görevini yapar. Kimse seyirci kalamaz!

-İSTANBUL'A KAYYUM..

Ben İstanbul'a kayyum atanacağına ihtimal vermiyorum. Bunu gerektirecek durum görmüyorum. sol çevrelerin ve CHP'nin gündeme getirdiği iddialar bunlar. Haksızlıklara hepimiz karşıyız. Devlet malının yetim malı olduğunu bilenlerdeniz. Belediyelerde tasarruf olsun isteriz ama bunu siyasi şova dönüştürerek öbür taraftan da kendiniz de benzer işleri yapacaksınız, bunların araştırılması lazım.

Diyarbakır, Mardin ve Van belediyelerine atanan kayyumlara ilişkin de konuşan Destici, "Ben üç belediye başkanı alındığında şunu da ifade ettim; sadece üç belediye başkanı ile sınırlı kalmasın, HDP'nin elindeki bütün belediyelere kayyum atansın. Çünkü durdukları her dakika devlete ve millete zarar. Terörü desteklemeye devam ediyorlar. Ben HDP'li belediyeler PKK'yı terör örgütü olarak ilan etmiyorsa, onunla arasına mesafe koymuyorsa, kınamıyorsa onların yerlerine kayyumlar atanmalıdır." dedi.

TÜRKİYE'DE İKİ ÇİZGİ VAR..

Biri, Devlet çizgisi BBP'nin de içinde olduğu Cumhur İttifakı
ikincisi CHP-HDP'in de içinde olduğu Millet ittifakı var.
Millet ittifakı ile kısa vadeli başarılar elde etmiş olabilirler..Bir takım belediye başkanlıkları kazanmış olabilirler..ancak, HDP işbirliği demek PKK işbirliği demektir. Eğer onlarla işbirliğiniz varsa teröristlerle birliktesiniz onlarla yapıyorsunuz demektir. Bunun da ağır faturaları var ve bu halkta bunu size ödetir.

-TEŞHİR EDİLEN ARAÇLAR KONUSU..
-Sol çevreler, bir kısım çevreler bu konuyu gündeme getirmekle halkı devletten soğutma gibi siyasi bir kazanıma gidiyorlar. Teşhir edilen araçlara bakıyorsunuz farklı haberler var! 

Vatandaşlarımızın tarafsız bir bilgi edinme hakkı olduğunu kimse göz ardı edemez! Devlet malının yetim malını en iyi bilenlerdeniz. Buna herkesin riayet etmesi lazım. Elbet, kamu kurumlarında tasarruf olsun istiyoruz. Birt takım göstermelik hadiseleri gündeme getiriyorsunuzda bir durun bu araştırılsın. Ve nitekim İçişleri Bakanlığı, 'Hangi belediye başkanı nerelerle iltisaklı/ nerelere yardım ediyor araştırıyor.
Dolayısıyla HDP'li belediyeler, terör örgütü ile aralarına mesafe koymuyorsa, onlara yardım ediyorsa behemahal bu belediyelerin görevden alınmaları gerekiyor.

DİYARBAKIR'DA ANNELER...
-Önce o anneleri tebrik ediyorum..haklı davalarını cesur bir şekilde savunuyorlar. Onlar değil, bu durumda ne kadar anne varsa onların bu annelerin yanına gitmesi lazım.

Terör örgütü sonuçta buna direnemeyecektir.

Bakınız, anneler neden HDP önünde.. çünkü herkes biliyor ki terör örgütünün yanında olan HDP'dir..eleman ihtiyacını sağlayan HDP'dir..Sırf bu nedenle bile HDP'nin kapatılması lazım. Ben Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığını oradaki annelerin oturmasını suç duyurusu olarak görüp harekete geçmesini bekliyorum.

İspanya 'da örneği var..Terörle iltisakı olan parti kapandı.

Onun için o annelerin oradaki oturma eylemini Yargı bir suç duyurusu olarak görüp harekete geçmesi gerekiyor.
Türkiye'de entel diye geçinen çevreler, kamuoyunda cumartesi anneleri olarak bilinenlere sahip çıktı...CHP de sahip çıktı. Diyarbakır'daki konuya neden sahip çıkmıyor destek vermiyorlar? Bu sorunun cevabı gayet açık değil mi?
Devlet zaten çocukların dağa götürülmemesi için gerekli çalışmaları yapıyor...Türkiye'de şimdiye kadar hiç olmayacak kadar 'terörle mücadele' var.

-AKŞENER'İN SÖZLERİ..

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Diyarbakır annelerinin oturma eylemine ilişkin, ".. o annelerin feryadının çözüm adresi bir partinin kapısı değil, devletin kapısıdır" değerlendirmesinin sorulması üzerine Destici;
"Eğer Akşener tek yanlı konuşuyorsa bunu haklı görmem..
Kendisi önce, HDP il binası önündeki annelere sahip çıksın sonrada gitsin iktidara 'bu çocuklara niye sahip çıkmadın' diye hesap sorsun. Yapılması gereken budur. İyi niyetli bir söz görmüyorum ortada.
Tepkimizi göstereceksek, Annelerin oturduğu yer doğru bir adrestir..
Siz, HDP'yi hedef olmaktan çıkarmak istiyor, okları devlete yöneltlemeye çalışıyorsunuz..bu konşumasından biz bunu anlıyoruz.
" dedi.

-AK PARTİ'DEN İHRAÇLAR..
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ak Parti'den ihraç istemlerine ilişkin ve yeni yapılanmaya ilişkin de "Ak Parti'nin kendi işleriyle yorum yapmak doğru olmaz. Kendi partinin kuralları var." dedi.

Destici, parti kurma çalışmalarına ilişkin de "Bekleyip göreceğiz, izleyeceğiz. Türkiye'nin önünde 4 yıl seçimsiz süre var. Bu süreyi iyi değerlendirmek gerek. Kıbrısla, Kırımla, Doğu Türkistanla ilgili sorunlarımız var. Bunları çözmeliyiz. Biz iç savaş tehlikesi yaşadık. Hep birlikte hareket etmeliyiz. Yeni sisteme geçtik, bu sistemin eksikliklerinin giderilmesi lazım. Vatandaşımızın ekonomik problemleri var, emeklimizin, asgari ücretlimizin sorunları var. Kısır çekişmelerden kurtulmamız lazım. Yargımızı daha bağımsız hale nasıl getirebiliriz, geliri vatandaşımıza nasıl adil dağıtabiliriz bunları çözmemiz lazım. Kısaca, Pek çok çözüm bekleyen konularımız var..
Enerjimizi bu problemlere hasretmemiz lazım.
Demokrasimiz güçlenmeli, Üretim ve istihdam güçlenmeli, Eğitim nasıl kaliteye ulaşır..bunları görüp önümüze bakmalıyız.
"diye konuştu.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN