27.06.2018 16:53

“HDP’NİN YAPACAĞI HER OLUMSUZ DAVRANIŞIN VEBALİ CHP’NİN SIRTINDADIR.”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP’nin yapacağı her olumsuz davranışın vebalinin CHP’nin sırtında olduğunu söyledi. Genel Merkez binasında haftalık basın toplantısında konuşan Destici, Gaziantep Havacılık ve Uzay Fakültesinin Eğitim Uçağının Adıyaman da düşmesi sonucu vefat eden pilot ve kursiyere Allah’tan rahmet dilerken yakınlarına ve Üniversite camiasına başsağlığı diledi.

BBP GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ:TERÖRLE MÜCADELE ŞİDDETLİ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDECEKTİR.
Ağrının Doğubayazıt ilçesinde AK Partiye oy verdiği için PKK’lı teröristlerce öldürülen 2 vatandaşa Allah’tan rahmet dileyen Destici, “PKK’yı ve onun destekçilerini lanetliyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Terörle mücadelemiz her zamankinden cesur, kararlı ve şiddetli bir şekilde sürdürülecektir. Buna yürekten inanıyorum. Büyük Birlik Partisi ve Alperenler olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar terörle mücadelenin her safhasında destekledik ve yanında olduk. Bundan sonra da yanında olmaya devam edeceğiz. Bir kere daha şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun. Yaralı gazilerimize de rabbimden acil şifalar diliyorum. Kahraman ordumuzu rabbim muzaffer eyleyin. İnşallah yeni zaferleri de bizlere yaşatacaklarına yürekten inanıyorum.” Dedi.

“ÇOCUKLARIMIZI KAÇIRIP TECAVÜZEDEN VE ÖLDÜRENLERİN CEZASI İDAM OLMALIDIR”
Son günlerde kaçırılan, kaybolan ve bulunamayan çocuklar ile ilgili açıklama yapan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Kaybolan çocuklarımızın akıbetleri ile ilgili bilgi alınamıyor. Bu çok üzücü bir olay. Bu çocuklarımızın biran önce bulunması, akıbetlerinin ortaya konmasını milletçe bekliyoruz. Büyük Birlik Partisi olarak inşallah Türkiye Büyük Millet Meclisinde ilk gündeme getireceğimiz konu, çocuklarımızı kaçırıp, tecavüz eden ya da etmeden öldüren bu cani sapıklara için idam cezası olacaktır. Milletimizin genel bir talebi var. Bunun artık bekletilmemesi gerekir. Körpecik çocuklarımıza vicdansızca yapılan bu olayların cezası ölüm olmalıdır.” Diye konuştu.

“ÖĞRENCİLERİMİZ BİLGİSİ VE BECERİSİNE GÖRE İSTEDİĞİ OKULDA OKUYABİLMELİ”
Liseye Giriş Sınavının sonuçlarının açıklanmasını değerlendiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Açıklanan sonuçların hayırlı olmasını diliyorum. Sınavın başarılı, başarısız olan bütün örencilerimiz hakkında hayırlı olmasını diliyorum. Yeni sistemde öğrencilerimiz zorlandı. Bir önceki sınavda binlerce birinci öğrenci varken, bugün birkaç tane birinciden bahsediliyor. Bu sınav sistemlerinin mutlaka değişmeyecek bir şekilde tanzim edilmesini, eğitimin çok önemli bir husus olduğunu ve oynanmamasını daha önceleri de ifade etmiştim. Şimdi yine ediyorum. Eğitim çok önemlidir. Bu sınav sistemleri kademeli olarak kaldırılmalıdır. Öğrenciler yeteneğine ve bilgisine göre istediği okulda okuyabilmeli. Bunun için okullarımızın hepsinin doğusunun, batısının, köylerinin ve şehirlerin hem öğretmen açısından hem de donatım olarak aynı kaliteye getirilmesi gerekir. Nitelikli okul ya da niteliksiz okul diye ayrım yapılmaması gerekir. Bu doğru değildir. Hem okullarımıza hem de orada görev yapan öğretmenlerimize de haksızlık.” diye konuştu. 

“RABBİM HAFTA SONU
SINAVA GİRECEK OLAN ÖĞRENCİLERİMİZE ZİHİN AÇIKLIĞI VERSİN”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Hafta sonu üniversiteye giriş sınavı var. Orada da sistem değişti. Nasıl liseye giriş sınavında öğrencilerimiz bocalamışlarsa, üniversiteye girecek olan öğrencilerimiz de bocalayacak diye düşünüyorum. Bu talihsizliği bu dönem sınava girecek öğrencilerimiz yaşayacak. İnşallah bu talihsizliği hiçbir öğretmen, veli ve öğrenci yaşamaz. Bu sınav sistemleri kalıcı bir hale getirilmeli. Sınava girecek öğrencilerimizin rabbim yar ve yardımcısı olsun. Rabbim hepsine zihin açıklığı versin.” İfadelerini kullandı.

“ERDOĞAN VE BAHÇELİYE TEBRİK”
Genel Başkanımız Mustafa Destici,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı seçim zaferinden dolayı tebrik edip, başarı dileyerek, “MHP lideri Devlet Bahçeli'ye 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaptığı siyasi hamleler nedeniyle teşekkür ediyorum, Bahçeli'nin bu süreçteki demokrasiye katkısını bugün Meclis temsilindeki adaletin neredeyse yüzde 100'e ulaşmasından da görebiliyoruz.” ifadesini kullandı.

“MİLLETİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
24 Haziran seçimlerin hayırlı olmasını temenni eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yeni sistemle seçilen ilk Başkanı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. Cumhur ittifakını tebrik ediyorum. Bu seçimlerin hem Cumhurbaşkanlığı hem de Milletvekilliği seçimleri ayağında başarılı olan Cumhur İttifakımız olmuştur. Milletimize teşekkür ediyorum sağ olsunlar var olsunlar.” Dedi. 

“HDP’NİN OYLARI YÜKSELİRKEN CHP’NİN OYLARI DÜŞTÜ”
Genel Başkanımız Mustafa Destici, “HDP’nin meclise girmesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir oy kaydırması olduğunu açıkça görüyoruz. Hem Sayın Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları hem de Kandilden yapılan açıklama bunu teyit etti. Doğu ve Güneydoğuda HDP’nin oyları düşerken, İstanbul başta olmak üzere İzmir, Mersin, Adana, Antalya gibi illerde arttı. Bu illerde CHP’nin oyları düştü. CHP açıkça HDP’yi barajı geçirme operasyonu yaptı. Bundan sonra HDP’nin yaptığı her olumsuz hareketin faturası CHP’den çıkacaktır. HDP’yi barajı aşıran CHP olmuştur. PKK’nın atacağı her kurşunun ve HDP’nin yapacağı her olumsuz işin vebali CHP’nin sırtındadır.
Bizim beklentimiz şudur. Rahmetli şehit liderimiz bunlar bağımsız seçilip geldiğinde şunları demişti: “İnşallah bu fırsatı iyi değerlendirirler. PKK ile aralarına bir mesafe koyarlar ve Türkiye’nin Milletvekili olurlar. Terörü lanetlerler demişti.” Biz de bir kere daha onun bu sözlerini tekrarlıyoruz. Türkiye’mizin ve milletimizin vekili olurlar. Terör ile aralarına mesafe koyarlar. PKK’ya sırtlarını dayamaktan vazgeçerler.”

“SEÇİMLERDE HİLE YAPILACAĞI DEDİKODULARI BOŞ ÇIKTI”
Seçimler öncesi seçimlerde hep hile yapılacağı dedikoduların öne atıldığını vurgulayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Biz başından beri bu iddiaların boş olduğunu bunların yanlış, yersiz olduğunu söyledik. Seçimin ve seçim sonuçlarının itibarsızlaştırma üzerine kurulmuş bir kurgu olduğunu söyledik. Biz haklı çıktık. Seçimler çok güvenli bir şekilde yapıldı. Sayın İnce’de bunu açık yüreklilikle söyledi. Önce mesaj attı. Daha sonra da basın önünde de bunu açıkladı. Ben herkese teşekkür ediyorum. Artık önümüze bakmamız gerekir. Seçimler bitti. Yeni sistemin ülke de tam uygulanabilmesi için hepimiz büyük bir gayret göstereceğiz. Bu ülke ve millet bizim. Birliğimizi bozmak için büyük gayretler gösterdiler. Ama büyük Türk Milleti buna müsaade etmedi.” Diye konuştu. 

“YSK’YA VE BAŞKANINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Yüksek Seçim Kurulu başkanı Sadi Güven’e teşekkür eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “YSK tecrübeli bir kuruluştur. Ana muhalefet partisinden başlayarak diğer kesimlerin YSK Başkanı Sadi Güven başkanlığında YSK’ya bir karalama, itibarsızlaştırma gayretleri oldu. Yüksek Seçim Kurulu bu seçimden alnının akıyla çıktı. Bu kadar kısa sürede yapılan bir seçim bu kadar mükemmel yapılabilirdi. Kendilerine teşekkür ediyorum. Türkiye’nin yüz akı oldular. Kendileri ile ilgili yapılan karalama iddialarını boşa çıkarttılar. YSK’nın önünde yatacaklarını, oradan seçimi takip edeceklerini söyleyenlerin hepsinin iddiaları boş çıktı.” İfadelerini kullandı.

“BEDELLİ ASKERLİĞİN BEDELİ, GELİR DÜZEYİNE GÖRE BELİRLENMELİDİR”
Bedelli askerliğe ilkesel olarak karşı olduklarının altını çizen Destici, şöyle konuştu: “Askere alma konusunda bir yığılma olduğu açık. Bu noktada gerekli gibi görünüyor fakat kamuoyuna yansıyan rakamları kesinlikle kabul etmiyoruz. Bedelli askerliğin bedeli, gelir düzeyine göre belirlenmelidir. Bedelli uygulaması şehit ailelerini ve şu an askerliğini yapan gençlerimizi incitmemelidir. Bizim talebimiz, buradan elde edilecek gelirlerin bir kısmının SMA (Spinal Müsküler Atrofi) hastalarına ayrılması, bir kısmının askerliğini gönüllü olarak yapan Mehmetçiklerimize verilmesi, bir kısmının şehit ailelerine ayrılması, geri kalan büyük kısmının da savunma sanayine harcanması yönündedir.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN