16.05.2018 14:40

“HİTLER NEYSE NETANYAHU DA ODUR”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Hitler neyse Netanyahu da odur” dedi.
Genel Merkez Binasında haftalık basın toplantısında konuşan Genel Başkanımız Mustafa Destici, Ramazan ayının başlaması dolayısıyla "Tüm inananları müşterek düşünce ve değerlerde buluşturan ramazan ayının barış ve hoşgörü iklimi daim olsun." ifadesini kullandı.

Ramazan ayının, manen büyük sıkıntılar içerisinde olan insanlığın, oluk oluk kanı akıtılan Türk-İslâm dünyasındaki soydaşların ve dindaşların, zulüm ve soykırımdan kurtulmalarına ve ümitlerinin artmasına vesile olması temennisinde bulunan Genel Başkanımız Mustafa Destici, şu ifadeleri kullandı: “Yine dileğimiz ve duamız odur ki tüm inananları müşterek düşünce ve değerlerde buluşturan ramazan ayının barış ve hoşgörü iklimi daim olsun. Bu rahmet ayının tüm nimetleri sadece ramazan günleriyle sınırlı kalmasın. Yaşamımızın her döneminde ve tüm münasebetlerimizde yaşatılsın” dedi.
  Bütün dünyanın, sosyal yardımlaşmaya büyük önem veren, sosyal dayanışma müesseselerini destekleyen, barış, kardeşlik ve hoşgörü dini olan İslam'dan öğreneceği çok şey olduğuna dikkati çeken Genel Başkanımız Mustafa Destici: “Rabbim cümle ümmeti Muhammed'i rahmetinden, bereketinden ve mağfiretinden müstefid olanlardan eylesin. Bu mübarek ayı Türk ve İslâm coğrafyalarındaki kanın, gözyaşının, zulmün, sömürünün durmasına vesile kılsın. Birliğimizi, dirliğimizi daim etsin. Bu duygu ve düşüncelerle partim ve şahsım adına, aziz milletimizin, tüm İslam Âlemi’nin kutlu ramazan ayını tekrar tebrik ediyorum.”
 Filistin de yaşanan olaylara sert bir dille tepki gösteren Genel Başkanımız Mustafa Destici, “ Filistin’in işgalinin 1948 de Siyonist İsrail Devleti tarafından Filistin toprakları işgal edildi. Bu kanlı işgalin 70. Yıl dönümünde Filistinli kardeşlerimiz haklı olarak Gazze’den başlayarak Batı Şeria’da, Ramallah da, gösteriler düzenliyor. Karşılarında öyle bir devlet var ki Nazi Almanya’sını hatırlatıyor. Açıkça ilan ediyorum. Hitler neyse Netanyahu da odur. İsrail, ABD Başkanını da yanına alarak bir soykırım gerçekleştirmektedir. Trump ABD Başkanı olduktan sonra açıkça başta Suriye olmak üzere Dünya’nın pek çok noktasında terör örgütlerine ve teröristlere destek vermiştir. Bugünde terörist İsrail Devletine ve onun başındaki ırkçı, katliamcı Netenyahu’yu destekleyerek teröre destek verdiğini bir kere daha açık ve net bir şekilde göstermiştir.” şeklinde konuştu.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Dünya da Uluslararası bir hukuk varsa, işleyeceği zaman ve gün bugündür. Netanyahu başta olmak üzere bu katliamlardan sorumlu olan, bunların emrini veren İsrailli devlet adamları ve yöneticileri mutlaka soykırım ve katliam suçu işledikleri için Uluslararası mahkemelere çıkmalı, yargılanmalı ve hak ettikleri cezayı görmelidirler.” ifadelerini kullandı.
  “Bugün Dünya üzerine düşen görevi yapmamaktadır.” diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Dünya şunu mu istemektedir? Ortadoğu’da tekrar bir Yahudi ve İslam Dünyası savaşı mı arzu edilmektedir? Bu gidişat oraya doğru gitmektedir. Gün gelecek, Müslümanların, İslam Dünyasının sabrı tükenecektir. Bir yerde ateş yakıyorsanız, hiç merak etmeyin, o sizi de kadar. Kendinize de o kadar güvenmeyin. Filistin de yaktığınız ateş hiç tereddüdünüz olmasın gün gelecek bütün İsrail’i yakıp kavuracaktır. Allah’ın izniyle bunun önünde hiç bir güç ve kuvvet duramayacaktır. İsrail’in ve İsrailli yöneticilerin orada yaşayan vatandaşlarında aklını başına almaları gerekir. Yahudi milleti geçmişte çok ağır bedeller ödemiştir. Yurtsuz ve vatansız kalmışlardır. Her birisi bugünkü gibi davrandıkları için dünya’nın çeşitli noktalarına sürülmüştür. Eğer böyle davranmaya devam ederlerse sonları yine aynı şekilde olacaklardır.” diye konuştu.
Genel Başkanımız Mustafa Destici, “İsrail bugün ABD’ye güvenebilir. Bugün Trumpa güvenebilir. Yarın bölgede ABD ve Trump olmayacak. Tam İslam Dünyasının ortasındalar. Bir anda 2 milyarlık İslam Dünyası ile baş başa kalıverirler. Zalim oldukları için, zulüm ettikleri için, soykırımcı, katliamcı oldukları için de Rabbimizde onlara sahip çıkmaz ve bertaraf olur giderler. Sonları da İnşallah böyle olacaktır. Zulümleri, zalimlikleri sonlarını hazırlamaktadır. Bunların farkında değiller. Geçmişe bakarlarsa, tarihi okurlarsa bunu çok bir net şekilde görürler.” dedi.
Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Türkiye İsrail’in bu kanlı saldırılarından sonra en erken, en ciddi ve en net tepkiyi koyan ülke oldu. Bu hususta Sayın Cumhurbaşkanı öncülük etti. Türk Milletinin bir ferdi olarak kendisine teşekkür ediyorum. İslam İşbirliği Teşkilatı Cuma günü İstanbul da toplanacak. Oradan da çok ciddi kararların çıkacağına inanıyoruz. İsrail’in Ankara Büyükelçisinin ve İstanbul Başkonsolosunun da deport edilmesi çok doğru bir karardı. İsrail Filistin deki katliamlarını tam anlamıyla sonlandırıp işgal ettiği yerlerden çekilmediği sürece bundan sonra ne Büyükelçi, ne Başkonsolos, ne de her hangi bir İsrailli yönetici, idareci Türkiye’ye sokulmamalıdır. Sadece Türkiye’ye değil, hiçbir İslam Ülkesine girememelidir. Biz net ve kararlı durmazsak İsrail zulümlerine devam eder.” şeklinde konuştu.
Genel Başkanımız Mustafa Destici,“ABD’nin de burada kendi başına uluslararası hukuku yok sayarak kendisi ve İsrail’den başka bütün dünya devletlerini yok sayarak aldığı kararları açısından bir bedeli olacağını düşünüyorum. Önce İran’la yapılan nükleer anlaşmadan tek taraflı çekilmesi daha sonra İsrail Büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma kararı dünya açısından da, İslam Dünyası tarafından da kabul edilemez. Yeryüzündeki milyarlarca Müslümanlara karşı yapılmış büyük hakaret olarak kabul ediyoruz. Bizim kızgınlığımız ABD’de yaşayan masum, ya da bu işlerden haberi olmayan vatandaşlara değil. Amerika’yı yöneten Trump başta olmak üzere onun çevresinde öbeklenmiş olan Siyonist ve terörist İsrail Devletinin bir kuklası haline dönüşmüş olan ABD başkanı ve onun yönetiminedir. Gittikleri yol yol değildir. Sonuçta İsrail için koskoca Amerika Birleşik Devletlerini de riske atmaktadır. Tehlikeye atmaktadır. Şuanda hissetmiyor olsa bile ABD vatandaşları da bundan üzerine düşen payı alacaktır. ABD’nin bu kararı, İsrail’e arka çıkması ve yancı olması bütün İslam Dünyasında ABD’ye ve Siyonist İsrail devletine olan nefretin seviyelerini en süt düzeye çıkartmaktadır. ABD halkı bunu görmeli ve başkanlarına uyarı yaparak bir ayar çekmesi gerektiğini düşünüyorum.

Irak’taki seçimleri de değerlendiren Genel Başkanımız Mustafa Destici,“Kerkük’te ne yapıldı? Maalesef Türkmen oyları çalındı. Bir haksızlık meydana geldi. Biz bunu en yüksek bir sesle dillendiriyoruz. Bu haksızlık Türkmenlere değil de, orada Kürtlere, Araplara yapılsaydı aynı şeyleri söylerdik. Bizim farkımız bu. Ama bakıyoruz bazılarının hiç sesleri çıkmıyor. Onun için biz nerede bir haksızlık, nerede bir zulüm varsa onun karşısındayız. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bizzat Dışişleri Bakanı nezdinde girişimler de bulunarak Kerkük’te yapılan seçimlere el koymasını, sayımların yenilenmesi sağlanmalı ve haksızlığa orada Türkmenler aleyhine bir haksızlığın asla ve kata göz yumulmamalıdır. Türkiye buna müsaade etmemelidir.

Yüksek faiz, dövizdeki artışların ekonomiyi olumsuz bir şekilde etkilemekte olduğunu belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bunlar ile ilgilide sıkı tedbirlerin alınması gerekir. Türkiye bir seçime gidiyor. Türkiye de seçimi manipüle etmek isteyen, kendi istediği sonuçları sandıktan çıkartma gayretinde olan iç ve dış bazı çevreler ekonomi üzerinden bir takım hesaplar yapmaktadırlar. Türkiye’nin kredi notunun düşürülmesi ancak bu şekilde yorumlanabilir. Yine aynı şekilde Batıdaki ve içerideki bir takım çevrelerin anlaşmış gibi aynı anda koro halinde Türkiye ekonomisinin çok kötüye gittiği gibi bir takım gürültüler çıkartması da yine seçimi manipüle etmeye çalıştıklarının milletin oyunu bu yönde etkilemeye çalışacaklarının göstergesidir. Konut kredilerinin 0.99’a düşürülmesi olumlu bir gelimedir. Bir bankanın yaptığı bu olumlu gelişmeyi diğer bankalarında takip etmesi gerekir.” dedi.

İşsizlik rakamları ile ilgili görüşlerini bildiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Gönlümüz ister ki Türkiye de sıfır işsizlik olsun. Herkes iş sahibi olsun ve alnının teriyle ailesinin, çocuklarının rızkını kazanabilsin. Ülkemizde 3 buçuk milyon işsiz kardeşimiz var. İşsizlik rakamlarında diğer yılarla ve aylara göre azalmalar var. Bunlar sevindiricidir. Nihai hedef Türkiye’de işsizliği en azından önce tek haneli rakamlara düşürmek ve ondan sonra süratle aşağıya indirmektir. Ekonomimizin temel problemi şudur. İstihdam meydana getirmek gerekiyor. Üretim yapmak gerekiyor. Tasarruf etmek gerekiyor. Cari açığı da düşürmek gerekiyor. Bunlar üzerinde yoğunlaşmamız gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Bazı ülkelerle inanılmaz derece dış ticaret açığı olduğunu kaydeden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “ Rusya ile dış ticaret açığımızı anlayabiliriz. Biz oradan enerji alıyoruz. Gaz, petrol alıyoruz. Ama Çin ile olan dış ticaret açığını anlamıyorum. Çin ile ticaret yapmasak daha iyi olur. Nerdeyse 20 milyar dolar dış ticaret açığımız bizim Çin’den kaynaklanıyor. Çin’den aldığımız malları aslında biz birçoğunu kendimiz üretebiliriz. Bunların pek çoğu da sağlıksız mallar. Devletimizi yönetenlerin mutlaka bir düzenleme ve ayar vermesi gerekir. Mecbur olmadığımız mallar konusunda bizim çokta ithalata yönelmememiz gerekir. İhracatı ve üretimi teşvik etmemiz gerekir. Kendimiz üretmemiz lazım. Üretmezsek ekonomiye çare bulamayız.” diye konuştu.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Yaklaşan 24 Haziran seçimlerinin ülkemize, milletimize tüm Cumhurbaşkanı adaylarına, tüm siyasi partilerimize, tüm milletvekili adaylarına hayırlı olmasını yüce rabbimden niyaz ediyorum. Tabi bu seçim atmosferinde elbette siyasi rekabet olacaktır. Olumlu ve olumsuz düşünceler açıklanacaktır. Eleştiriler yapılacaktır. Burada iki şeye dikkat etmek gerekir. Seviye’yi muhafaza etmemiz lazım. Ölçüyü kaybetmememiz lazım. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize zeval verecek ter türlü eylemden, sözden, davranıştan ve girişimden uzak durmamız gerektiğini düşünüyorum. Büyük Birlik Partisi olarak başından beri duruşumuz nettir. Büyük Birlik Partisi Cumhur İttifakının içindedir. Biz bütün gücümüzle genel başkanından Türkiye’mizin en ücra köşesindeki üyemize kadar bu ittifakın seçimlerden galip çıkması için var gücümüzle çalışacağız. Cumhur İttifakının adayı Cumhur Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Aynı şekilde Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanma noktasında da yine partimiz üzerine düşeni azami derecede yerine getirecektir. Sahada gördüğümüz, hem yapmış olduğumuz saha araştırmalarından elde ettiğimiz sonuçlar Cumhur İttifakının adayı Sayın recep Tayyip Erdoğan’ın seçimleri çok rahat bir şekilde birinci turda kazanacağı ve aynı şekilde milletvekili seçimlerinde de rahat bir meclis çoğunluğunun elde edileceği görülmektedir. Türkiye ve Türk Milleti emin olsun Türkiye inşallah 24 Haziran gecesi ülkemiz yine istikrara uyanacak ve bundan sonra yeni sitemle birlikte hem Türkiye de yönetim istikrarı sağlanmış olacak, hem de yeni sistem vesilesiyle temsilde adaletin en yüksek derecede sağlandığı bir Türkiye Büyük Millet Meclisi ile inşallah karşılaşacağız.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, son olarak, “Cuma günü İnşallah Yenikapı da olacağız. Kendim de dâhil olmak üzere, İstanbul ve Marmara teşkilatlarımız ve bütün arkadaşlarımızla hep birlikte olacağız” dedi.
E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN