06.04.2018 14:31

KASTAMONU'DA KONUŞAN YELİS; "EMPERYAL SENERYO, 100 YIL SONRA 'TEKRAR TİYATRO SAHNESİNDE' SAHNELENMEKTEDİR."DEDİ. 

Büyük Birlik Partisi Kastamonu İl Başkanlığının düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında konuşan Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Yelis; "Emperyalizmin sahneye koyduğu tiyatroda Türkiye seyirci olamaz. Yazılan metni yırtıp atıp oynanmasını engellememiz, yeni metin yazmamız ya da yeni metin yazılmasına öncülük etmemeniz gerekmektedir."dedi.

"1915 Yılında ortaya koyulan tiyatro sahnesi sonucunda, Osmanlı imparatorluğu parçalanmış ve coğrafyamızda birçok devlet oluşturulmuştu." diyerek sözlerini sürdüren Yelis; "Aynı zamanda Türk-İslam medeniyeti büyük bir yara almış, hakim küresel medeniyet tek başına kalmıştı. 100 yıl aradan sonra emperyalistler tekrar bir tiyatro sahnesini vizyona soktular. Senaryonun özü, önce sermaye ihracı, sonrası Uluslararası şirketler tarafından paylaşım ve büyük emperyalist devletler tarafından toprakların paylaşımıdır. Senaryo gereği parçalanmış coğrafyamızı bir kez daha parçalamak niyetindeler, toprak paylaşımını gerçekleştirebilmek için. Bunun için oyucu olarak ya direkt kendileri sahne alıyorlar (Fransa ve ABD) ya da terör örgütlerini (PKK, PYD, YPG, DEAŞ, FETÖ) devreye sokuyorlar. Sahneye koyulan oyunu anlamamız için de tiyatro metnini dönem, dönem açıklıyor ve izahını dahi yapıyorlar." diye konuştu.

Yelis daha sonra şunları kaydetti:
"ABD, önce Mc. Master tarafından yapılan açıklamayla,  peşinden ABD Ulusal güvenlik strateji belgesiyle dünyada ve orta doğuda sahneye koyulan oyunu izah etti. ABD Ulusal stratejik güvenlik belgesinde ve öncesinde yapılan açıklamalarda; Kuzey Kore ve İran’ın tehdit ülke ilanı, Çin ve Rusya’nın ekonomik çıkarlar açısından tehlike arz ettiğinden bahsedilmesi ve Türkiye ile Katarın radikal hareketlerin hamisi  olduğu ifadeleri ortaya koyulan senaryonun satır başlarıdır. ABD, Suudi Arabistan ve Mısır tarafından gerçekleştirilen “kristal küre” seansları ile Fransa ve Makron’un Suriye’de sahne alması iyi incelenmelidir. 
Emperyalist güçler içerisinde yer alanlar;  oyun planlarında (Barış yanlıları da, savaş yanlıları da) Türkiye’nin üniter yapısı için tehlikeli senaryolar sahneliyorlar.
Bütün bu sahnelen senaryolar ortamında, MHP ve BBP tarafından AK Parti hükümetine verilen destek Türkiye’nin bekası için çok değerlidir.
Fırat kalkanı harekatı ve Zeytin dalı operasyonları ve bundan sonra yapılacak hamlelerin başarısı ile hem yurt içi hem de yurt dışı destek noktasında sağlanan “Milli Mutabakat” ülke güvenliğimiz için son derece yararlı olmuştur ve olacaktır.
Türk devletinin bekası ve Türk milletinin huzur ve refahı için milli birliğimizi güçlendirmemiz ve “BİZ” olma gereğimizi yerine getirmemiz gerekmektedir.
“BİZ” olmak; Etnik kökeni ve inanç mensubiyeti ne olursa olsun,  Alevisiyle, Sünnisiyle, Lazıyla, Kürdüyle, Çerkeziyle, Türkmeniyle,  ortak hedef ve ideallere kilitlenmek, her türlü ayrımcılıktan uzak “BİZ” tahayyülüdür.
“BİZ” olmak;  nerelisin sorusuna Türkiyeliyim, kimsin sorusuna Türküm demektir.  
Değerli basın mensupları;
Dünyadaki ekonomik gerçekler ve ekonomik savaşlar da izlendiğinde, “ekonomik beka” meselesi de en az diğer “beka” meseleleri kadar Ülke güvenliğimiz için önemlidir. 
Türk Milleti dünya ve ülkemiz ekonomik gerçekleri konusunda hızlı ve doğru bir şekilde bilgilendirmeli, ekonomide boş vaat ve gereksiz hamaset yoluna gidilmemelidir. Sürdürülebilir olmayan ekonomik program ve ekonomik kararlara imza atılmamalıdır. Özellikle Milli kültürümüze sahip çıkılmalı ve israf ekonomisi hem fert, hem devlet hayatından çıkarılmalıdır.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN