07.09.2019 17:33

MKYK TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının HDP’nin kapatılması ile ilgili hukuki süreci başlatması gerektiğini söyledi.


  Genel Başkanımız Mustafa Destıci, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının HDP’nin kapatılması ile ilgili hukuki süreci başlatması gerektiğini söyledi.

  Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Genel Başkanımız Mustafa Destici başkanlığında aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantının başında Şehitlerimiz, gazilerimiz ve Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu şükranla yad edildi.

Ayrıca dün teyzesini kaybeden Genel Başkan Yardımcımız Tevfik Eren ve bugün hanımın kardeşi rahmetli olan Genel Sekreterimiz Üzeyir Tunç beye taziye dilekleri iletildi.

Toplantının birinci gündem maddesi olağan kongre süreci takviminin başlatılarak önce ilçe ve il kongrelerinin yapılması daha sonra da 11. olağan kurultayın görkemli bir şekilde gerçekleştirilmesi kararı alındı. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Keser MKYK üyelerini teşkilat çalışmaları hakkında bilgilendirdi.

MKYK da boş bulunan üyeliklere bazı yedek üyelerin çağrılmasına karar verilirken, ayrıca divanda boş bulunan üyelikler içinde Genel Başkanımız Mustafa Destici’ye yetki verildi.

Tüzük Kurultayı hazırlık çalışmaları gözden geçirilerek Ekim ayındaki MKYK toplantısında nihayete erdirilmesi kararlaştırıldı.

Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Sayan Partinin mali durumu ile ilgili kurul üyelerini bilgilendirdi.

Yarın kutlanacak olan 738. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri

Konusunda görevlerinden MKYK üyesi Ahmet Namık Akdoğan MKYK üyelerini bu hususta bilgilendirdi.

Gündem maddeleri ve diğer konular ile ilgili MKYK üyelerinin görüşleri sorularak ve alınarak toplantı sona erdi.

MKYK toplantısı sonrası açıklama yapan Genel Başkanımız Mustafa Destici, Diyarbakır HDP İl Binası önünde dağa kaçırılan evlatları için oturma eyleme yapan annelere destek çıktı.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Evlatları zorla kendilerinden ve ailelerinin kopartılarak dağa çıkartılan PKK’ya katılan acılı annelerin ve babaların sesine hepimiz kulak vermeliyiz. Onların yanında olmalı ve evlatlarına kavuşana kadar mücadeleyi sürdürmeleri noktasında sonuna kadar destek olmalıyız. Ayrıca bu durumda olan diğer ailelerinde korkusuzca meydana çıkarak eylem yapan annelerin ve babaların yanında yer alması noktasında her türlü cesaret verici gayreti gerçekleştirmeliyiz. Gün evlatları PKK tarafından zorla ellerinden alınan acılı annelere ve babalara sahip çıkma günüdür.” Dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “İnsan hakları, barış ve demokrasi diyerek bugüne kadar terör sevicilerine, terörü destekleyen gruplara, PKK örgütlü protestoculara her türlü desteği veren sözde enteller, sivil toplum örgütleri ya da Ana muhalefet partisi başta olmak üzere onun etkisi altına girmiş olan siyasi partilerin bu hususta sessiz kalmaları gerçek niyetlerinin demokrasi ya da insan hakları olmadığını ortaya koymuştur. Bu gibi durumlarda terörist çevrelere onların yandaşlarına sahip çıkanlar bugün nerededir? Evlatları  dağa çıkartılarak zorla terörist yapılan acılı ailelerin yanında neden yoklardır? Onlara destek noktasında iki laf etmeye neden çekinmektedirler?  Buradaki dikkat edilmesi gereken diğer husussa çocukları PKK tarafından kaçırılan anneler babalar niye HDP önündedirler?

Çünkü HDP PKK’nın ta kendisidir. O anne ve babaların çocuklarının terör örgütleri tarafından kaçırılmasına aracılık etmişlerdir. Bunu sadece bu aileler değil herkes bilmektedir. HDP’li yöneticiler bunu bile inkâr etmemektedir. Sadece bu husus bile HDP’nin kapatılması için yeterlidir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı HDP’nin kapatılması ile ilgili hukuki süreci başlatmalıdır.

Yine bu durum bize şunu göstermiştir ki; bir gün bile beklemeden HDP’nin elindeki tüm belediyelere kayyum atanmalıdır. Çünkü bu HDP’li belediyeler PKK’ya eleman kazandırmak başta olmak üzere her türlü maddi ve lojistik sağlamaktadır.  Evlatları PKK terör örgütü tarafından kaçırılarak dağa çıkarılıp terörist yapılmaya çalışılan annelerin babaların acısını yüreğimizde yaşıyor ve biran önce evlatlarına kavuşmaları için her türlü girişimin yapılmasını bekliyoruz.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN