11.10.2017 14:39

MKYK ÜYESİ AKDOĞAN 'BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ'

Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi Ahmet Namık Akdoğan Eskişehirde konuştu.

ZİYARET..

Büyük Birlik Partisi Eskişehir İl başkanlığını ziyaret eden BBP MKYK Üyesi Ahmet Namık Akdoğan, BBP Eskişehir il yöneticileri ile görüştü. çalışmalar hakkında bilgi aldı, ziyarette gündemle ilgili basın mensuplarına gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. 

İDLİP OPERASYONU

Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi Ahmet Namık Akdoğan parti binasında yaptığı açıklamada ülke gündemini değerlendirerek, İdlip konularında hükümetin aldığı kararları desteklediklerini ve vize uygulamasını da protesto ettiklerini kaydetti. 

AMPUTE MİLLİ TAKIMIMIZ.

Partilerini ziyaret eden Ampute Milli Takımını kutladıklarını belirterek sözlerine başlayan MKYK üyesi Ahmet Namık Akdoğan, “Ankara Garında alçak bir terör saldırısı sonucu 101 vatandaşımız katledildi. Terörün kimden gelirse gelsin, kime yapılırsa yapılsın lanetlenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Yitirilen canlar Türk milletinin canları, Türk Vatandaşlarımız. Hiçbir şekilde terörün tasvip edilmemesi gerektiğini, bunun suçlularının bir an evvel adalet önüne çıkarılması gerektiğini ifade etmek istiyoruz” 

ORTADOĞU VE ABD İLE VİZE KRİZİ

Türkiye’nin Ortadoğu’da ki gelişmelere kayıtsız kalmaması gerektiğini söyleyen Akdoğan, “Geçtiğimiz dönemlerde Fırat Kalkanı’na nasıl destek verdiysek, bugün de Büyük Birlik Partisi olarak İdlip Operasyonuna destek verdiğimizi, hükümetin yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Yıllarca, özellikle çekiç gücü kullanarak, Ortadoğu’da terör estiren ABD’nin kendi personeli olan bir teröriste yapılan yaptırımdan dolayı Türkiye’de ki yeni vizelerin askıya alınmasını da gülünç olarak görüyoruz ve protesto ediyorum. Terör estiren ABD, terörist devlet İsrail ile birlikte terörü her şekilde kullanan bu devletlerin bu tür gülünç durumlara düşmemesini ümit ediyorum. Hükümetin karşılık olarak Amerika’ya uyguladığı vize uygulamasını doğru buluyoruz ve doğru bulmakla birlikte yetersizde görüyoruz. Bununla birlikte Adana’da bulunan İncirlik üssüne de bir takım yaptırımlar uygulamasını talep ediyoruz. Daha da ileri giderek İncirlik Üssünün kapatılmasını talep ediyoruz” 

BBP KURULTAYI

Akdoğan basın toplantısında ayrıca BBP olarak Genel Kurul toplantılarının yapılacağını duyurarak,

“Demokrasinin gereği siyasi partiler zamanı geldiğinde Olağan Genel Kurullarını yaparlar. 

Bizde BBP olarak vakti gelen Olağan 10’uncu Genel Kurulumuzu 22 ekim 2017 tarihinde yani Pazar günü Ankara Atatürk Spor Salonunda saat 10:00 da gerçekleştirme kararı aldık. Biz gönüldaşlarımızı ve partimize sempati duyan herkesi genel kurulumuza davet ediyoruz. partimiz, önümüzde ki süreçte yapılacak genel seçimlere daha güçlü kuvvetli girme kararı almıştır dedi.

Partimiz dün olduğu gibi Milletin yanında, Milletin dertleri ile dertlenen bir siyasi parti olarak yoluna devam edecektir” dedi.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN