25.05.2018 12:38

“MÜSLÜMAN ÜLKELERİNDEKİ KAN VE GÖZYAŞININ DURMASI İÇİN TÜRKİYE – İRAN İLİŞKİLERİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ.”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, BBP'nin Müslüman ülkelerindeki kan ve gözyaşının durması için Türkiye – İran ilişkilerini çok önemsediğini söyledi.
Genel Başkanımız Mustafa Destici, beraberinde bulunan heyet ile birlikte İran Büyükelçisi Muhammed İbrahim Taherian Fard tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Türkiye-İran ilişkileri ve İslam Dünyasındaki gelişmeleri konuşulduğu İftar yemeğinden sonra bir açıklama yapan Genel Başkanımız Destici, “Sayın Büyükelçinin iftar yemeği için teşekkür ediyorum. Bu iftar programını geleneksel hale getirdiler. Güzel bir Ramazan akşamı geçirdik. İftar sofrasında kardeşçe bir araya gelerek düşüncelerimizi paylaştık. İslam Dünyasındaki gelişmeleri paylaştık. Türkiye - İran ilişkilerini değerlendirdik. Bilgi alışverişinde bulunduk. Kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Türkiye ile İran arasındaki ilişkilerin şu dönemde iyi gittiğini dile getiren Genel Başkanımız Destici, “Biz bu sağlıklı ve sıcak ilişki sürecinin sonuna kadar devam etmesini arzu ediyoruz. Filistin’deki kardeşlerimizin zulümden kurtuluşu, Mescidi Aksanın ve Kudüs’ün özgürleşmesi, diğer bütün İslam Coğrafyasındaki kan ve gözyaşının durmasında açısından Türkiye İran ilişkilerini çok önemsiyoruz. Bu ilişkilerin sadece İran’la sınırlı kalmayıp tüm İslam ülkeleri arasında genişletilmesini arzu ediyoruz.” diye konuştu.

Genel Başkanımız  Mustafa Destici şunları söyle: “En son toplanan İslam İşbirliği Teşkilatında bunun ışıltılarını gördük. İnşallah daha ileri seviyelere yükseleceğini ümit ediyoruz. Büyük Birlik Partisi olarak sadece Türkiye içindeki Bugün iftarda İran Büyükelçisi Muhammed İbrahim T.Fard'ın misafiri olduk. Türkiye-İran ilişkilerini ve İslam Dünyasındaki gelişmeleri konuştuk.
Büyük Birlik Partisi olarak sadece memleketimiz ile ilgili meselelere değil, kardeş Coğrafyamızdaki meseleler ile de ilgiliyiz. İran ve İran benzeri ülkelerle kardeş, dost, soydaş, dindaş ülkelerle de sıkı bir diyalog ve ilişki içindeyiz. Bunu devam ettireceğiz. Coğrafyamızın ve ülkelerimizin güvenliği ve bütünlü buradan geçiyor.”
E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN