Çokluk içinde Birlik Siyaseti, baskıcı bir iktidar aracı olarak değil; teklif ve izah edici bir ikna aracı olarak görüyoruz. Bu doğrultuda, Türk Milleti'nin çıkarlarını korumak adına 'Çokluk içinde birlik' prensibi mucibince, her türlü siyasi görüş ve kavrayış biçimini meşru ve makul kabul ediyoruz. Çoğunluğun yönetme hakkına saygı duyarak, herkesi kucaklayan çoğulcu demokrasi anlayaşını hayata geçireceğiz._

AYNI AŞKLA, AYNI İMANLA, AYNI DÜRÜSTLÜKLE, DOĞRULUKLA, YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ.

- BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 30 YAŞINDA

- PARTİNİN 30. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ 29 OCAK 2023 PAZAR GÜNÜ 

ANKARA’DA DÜZENLENECEK ETKİNLİKLE KUTLANACAK

 

ANKARA- Büyük Birlik Partisi (BBP), 30. Kuruluş yıldönümünü 29 Ocak 2023 Pazar günü Ankara’da düzenlenecek etkinlikle kutlayacak. 

BBP, 29 Ocak 1993 yılındaki kuruluşundan bu yana her yıl şölen havasında kuruluş yıldönümü etkinlikleri gerçekleştiriyor. Bu yıl düzenlenecek 30. kuruluş yıldönümüne partililerin yanı sıra KKTC, Doğu Türkistan, Kafkasya, Makedonya ve Kosova başta olmak üzere yurt dışından ve yurt içinden misafirler, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticileri, diplomatlar katılacak. 

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara’daki Green Park Otel’de saat 11.00’de başlayacak etkinlikte Türkiye ve dünya gündemine dair geniş bir değerlendirme konuşması yapacak. Destici, ayrıca 14 Mayıs’ta yapılması beklenen seçimlere yönelik partinin yol haritasını partililerle ve kamuoyu ile paylaşacak. 

 

- “AYNI AŞKLA YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ”-

BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, “29 Ocak 1993 tarihinde siyasi hayatına başlayan partimizin 30. kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Öncelikle, Kurucu Genel Başkanımız, Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve onunla birlikte kaybettiğimiz arkadaşlarımız Erhan Üstündağ, Yüksel Yancı, Murat Çetinkaya ve İsmail Güneş başta olmak üzere; kurulduğumuz günden bugüne, partimizde görev yapan ve bugün ebediyete irtihal etmiş tüm mensuplarımızı, rahmetle ve saygıyla yad ediyorum.” dedi.

Büyük Birlik Partisi’nin siyasi hayatına, “milliyetçi, muhafazakar, sivil ve demokrat” kimliğiyle başladığını anımsatan Tunç, şunları kaydetti:

“Türkiye’yi uzun yıllar yöneten siyasi partilerin yok olduğu, siyasi yelpazenin yapısının tümüyle değiştiği, siyasi kimliklerin farklılaştığı, partilerin ve siyasi hareketlerin kimliklerinin köklü değişikliklere uğradığı, hatta yönetim modelinin değiştiği ülkemizde, partimiz ve hareketimiz, çizgisinde hiçbir değişiklikolmadan var oldu.

Yaptığımız uzun yolculukta, bir sürü siyasi parti, tarihin tozlu sayfalarında yer alırken, biz, sadece milletinden aldığı güçle, kurulduğundan beri yolunda en küçük bir kırıklığa meydan vermeden, mensuplarının başını öne eğdirecek hiçbir yanlışın içine düşmeden, bugüne geldik. 

Aynı aşkla, aynı imanla, aynı dürüstlükle, doğrulukla, yolumuza devam ediyoruz.

Milletimizin, sadece millete, milletin değerlerine sırtını dayayan, Türk Milleti’nin tarihi misyonuna bağlı, dünya Türklüğünün birliği vizyonuna sahip, küresel emperyalizmin tüm dünyayı sömüren global politikalarının karşısında milletine kalkan olacak bir siyasi anlayışa ihtiyacı var. Bu nedenle Büyük Birlik Partisi’nin, Türk siyaseti içinde önemli ve değerli bir yere sahip olduğunu düşünüyorum.

Kuruluşumuzun 30. yılında, teşkilat yöneticilerimizi, üyelerimizi ve aziz milletimizi saygıyla selamlıyor; hepimiz için, Cenab-ı Allah’tan, ülkemizin, milletimizin ve inançlarımızın hizmetinde, barış içinde, mutlu ve huzurlu bir ömür diliyorum.”

Benzer Haberler
Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin 2023 yeni yıl mesajı.

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin 2023 yeni yıl mesajı. konusu hakkında herşey için haberimizi okuyun.

Devamı..
ŞEHİT LİDERİMİZ MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN ŞEHADETİYLE İLGİLİ SORUŞTURMA DOSYASINA DAİR AÇIKLAMA

ŞEHİT LİDERİMİZ MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN ŞEHADETİYLE İLGİLİ SORUŞTURMA DOSYASINA DAİR AÇIKLAMA konusu hakkında herşey için haberimizi okuyun.

Devamı..
AYNI AŞKLA, AYNI İMANLA, AYNI DÜRÜSTLÜKLE, DOĞRULUKLA, YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ.

AYNI AŞKLA, AYNI İMANLA, AYNI DÜRÜSTLÜKLE, DOĞRULUKLA, YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ. konusu hakkında herşey için haberimizi okuyun.

Devamı..